Jak działa kalkulator ubezpieczeń i dlaczego warto z niego skorzystać?

kierowca

Czy wiesz, że stawki OC dla tego samego kierowcy mogą się różnić o kilkaset, a czasem nawet kilka tysięcy złotych rocznie? Wybierając przypadkową polisę, możesz więc słono przepłacić. Aby uniknąć takiego scenariusza, skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń. Jak działa to sprytne narzędzie i dlaczego warto po nie sięgnąć?

Zgodnie z prawem każdy właściciel pojazdu mechanicznego ma obowiązek zawarcia obowiązkowej umowy OC. Taka polisa chroni przed finansowymi konsekwencjami zdarzeń drogowych, zapewniając wypłatę odszkodowania osobom poszkodowanym. Niestety, OC nie chroni portfela sprawcy. Za naprawę własnego pojazdu musi on zapłacić z własnej kieszeni. Chyba że ma dodatkową ochronę w postaci dobrowolnego ubezpieczenia Autocasco.

Jak wynika z badań TNS Polska, tylko 27 procent właścicieli samochodów decyduje się na kupno AC. Po kolizji, wypadku czy stłuczce z własnej winy, aż 7 na 10 kierowców musi przygotować się na dodatkowe wydatki. Często pokaźne.

Kilka miesięcy temu spowodowałem kolizję. Skręcając w lewo, nie zauważyłem nadjeżdżającego z przeciwka samochodu. Jak nietrudno zgadnąć, nie zdążyłem wyhamować i poważnie uszkodziłem jego przód i bok — tłumaczy Piotr, 37-latek z Białegostoku. Kiedy uzmysłowiłem sobie, że za naprawę auta będę musiał zapłacić sam, byłem przerażony. Rozkręcałem firmę, kilka dni wcześniej wpłaciłem zaliczkę na wakacyjny wyjazd. Dodatkowe wydatki były mi w tamtej chwili wyjątkowo nie na rękę — dodaje.

Niespodziewane sytuacje często zdarzają się w najmniej odpowiednich chwilach. Choć wielu z nich nie da się przewidzieć, można zminimalizować ich negatywne skutki. W jaki sposób? Kupując szyte na miarę ubezpieczenie. A to, wbrew obiegowej opinii wcale nie musi być drogie.

 

Ubezpieczenie nie musi być drogie

 

Wielu kierowców rezygnuje z zakupu Autocasco, obawiając się wysokich cen.

Jakiś czas temu rozważałem zakup Autocasco, jednak po wyliczeniu cen w kilku towarzystwach, zrezygnowałem. Stawki były naprawdę wysokie — wyjaśnia mężczyzna.

Rzeczywiście. Dobrowolne ubezpieczenia komunikacyjne mogą być naprawdę drogie. Na szczęście wcale nie muszą. Aby znaleźć polisę, która skutecznie ochroni auto i nie obciąży portfela, przeanalizuj własne oczekiwania i porównaj dostępne na rynku oferty. Od czego zacząć?

kalkulator-ubezpieczen

 

Polisa polisie nierówna

 

Cena Autocasco zależy przede wszystkim od zakresu ochrony. Polisy w formule all risk, chroniące od wszystkich ryzyk (z wyłączeniem sytuacji wskazanych w wyłączeniach odpowiedzialności) są najdroższe. Ich zakup jest szczególnie polecany właścicielom samochodów nowych oraz tych o wysokiej wartości rynkowej.

Tradycyjne polisy, chroniące od konkretnych, wskazanych przez ubezpieczyciela zagrożeń są zdecydowanie tańsze. Dobre AC wypadkowe możesz mieć już za mniej niż 10 zł miesięcznie (więcej na ten temat przeczytasz w artykule

Aby wybrać tę, która okaże się naprawdę użyteczna, zastanów się, na jakich świadczeniach najbardziej Ci zależy.

  • Chcesz otrzymać odszkodowanie w przypadku kradzieży pojazdu i szkody całkowitej?
  • Codziennie dojeżdżasz do pracy polną drogą i chcesz ubezpieczyć pojazd przed zderzeniem z ciągnikiem, traktorem i dzikim zwierzęciem?
  • Zależy Ci na tym, by ubezpieczyciel zapłacił za naprawę Twojego auta, nawet jeśli to Ty spowodujesz kolizję?
  • Mieszkasz w szemranej dzielnicy i chcesz zabezpieczyć szyby i karoserię przed wandalami?

Dostosowując zakres AC do własnych potrzeb, obejmiesz samochód optymalną ochroną, nie przepłacając.

Wiesz już, na jakich świadczeniach najbardziej Ci zależy? Czas na porównanie dostępnych na rynku ofert!

Kiedy odebrałem auto od mechanika, wiedziałem już, że chcę wykupić Autocasco. Nie chciałem, aby kolejny raz zaskoczyły mnie dodatkowe koszty, Miałem tylko nadzieję, że tym razem uda mi się znaleźć polisę, która nie zrujnuje mojego budżetu. Przeglądając oferty kolejnych ubezpieczycieli, natknąłem się na reklamę kalkulatora ubezpieczeń https://kalkulator-ac-oc.pl/. Zaintrygowany nazwą, postanowiłem sprawdzić, co się pod nią kryje. Po wypełnieniu krótkiego formularza dokładnie takiego samego, jak na stronach poszczególnych towarzystw, kalkulator przedstawił mi ponad 20 propozycji różnych ubezpieczycieli. Tego właśnie szukałem — pomyślałem i zacząłem przeglądać poszczególne oferty.

 

Czym jest kalkulator ubezpieczeń?

 

Kalkulator ubezpieczeń jest darmowym, łatwym w obsłudze narzędziem, umożliwiającym samodzielne porównanie ofert wielu towarzystw ubezpieczeniowych. Korzystając z kalkulatora, porównasz stawki OC i AC. Bez natrętnego agenta, żmudnego wertowania stron poszczególnych towarzystw.

Aby otrzymać aktualne oferty ubezpieczycieli, wystarczy jedynie wypełnić jeden prosty formularz, zawierający informacje na temat kierowcy i auta. Wyniki uwzględniają nie tylko ceny polis, ale również ich zakresy oraz oferowane przez ubezpieczycieli dodatki — np. pakiet assistance, ubezpieczenie szyb czy Zieloną Kartę. Dzięki temu porównanie jest naprawdę kompleksowe. Korzystając z kalkulatora oszczędzić nie tylko pieniądze, ale także czas. Wypełnienie arkusza nie zajmie Ci więcej niż kilka minut, a wyniki kalkulacji otrzymasz nawet w ciągu kilkunastu sekund. W porównaniu z czasochłonnym wertowaniem stron poszczególnych towarzystw i analizowaniem OWU, skorzystanie z kalkulatora trwa dosłownie chwilę.

 

Porównaj, zanim kupisz

 

Koszt ubezpieczeń komunikacyjnych jest więc najważniejszą, poza paliwem pozycja w budżecie kierowcy. Przed zakupem polisy warto więc gruntownie porównać dostępne na rynku oferty. Po co płacić za świadczenia, które w innym towarzystwie kosztują zdecydowanie mniej?

Udostępnij!

Komentarze: 1

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Teraz znajdziesz tanie ubezpieczenie OC i AC w telefonie to proste i szybkie w aplikacji Kupdirect z Google Play skanujesz tylko kod z dowodu rejestracyjnego, bez wpisywania danych i w 5 sek masz porównanie składek a w 40 sek polisę na mailu.