Jarmark z rycerzami blisko bazyliki

Jarmark Sapiezynski 1
Fot: Urząd Gminy Kodeń

Jak co roku w tym miejscu odbywa duży jarmark. W Kodniu możemy zobaczyć cudowne wystawy, które zachwycają przyjezdnych swoją oryginalnością.

Gmina Kodeń zaprasza na kolejną edycję Jarmarku Sapieżyńskiego. W tym roku pod nazwą „od Sapiehów do 100-lecia niepodległości”.

Jarmark jest nawiązaniem do wspaniałej historii Jana Sapiehy, który w 1511 r. od króla Polski Zygmunta Starego uzyskał przywilej organizowania takich Jarmarków w Kodniu.

Impreza odbędzie się 18 sierpnia na Błoniach w Kodniu. Oficjalne otwarcie jarmarku odbędzie się o godzinie 13.00. W programie imprezy zaplanowano wiele ciekawych atrakcji, związanych z historią regionu, m.in. kaskaderskie pokazy konne, walki zbrojne, obozowisko historyczne, wystawy rękodzielnictwa  i produktów regionalnych. Podczas przyjęcia wręczone zostaną medale za zasługi dla gminy. Program obejmuje również występy orkiestr dętych i zespołów ludowych. Zwieńczeniem festynu będzie gwiazda wieczoru – zespół Mejk.

Jarmark z rycerzami blisko bazyliki 16

Udostępnij!

Komentarze: 2

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Idea fajna ale to okazja do lansu politykow i kandydatów z Sekretarzykiem Mariuszkiem na czele. Wybory tuż tuż i lud trzeba gładzić oraz obiecywać.

  2. Ale i tak mistrzostwem droga redakcjo jest publikacja materiału 18.08, wydarzenia które odbywało się 18.08, może następnym razem zrobić artykuł wcześniej i rozreklamować, albo po prostu ściągnąć więcej osób zainteresowanych takim wydarzeniem, ale nie „BIALA24” zawsze na czas, szkoda strzępić pióro bądźcie troszkę bardziej profesjonalni. Pozdrawiam.