Jaroszkiewicz trzeci w Polsce

Jaroszkiewicz trzeci w Polsce 16

Ogromny sukces na lekkoatletycznych Mistrzostwach Polski Młodzików, które odbyły się 21 – 22 września w Tarnowie, odniósł 15-letni Piotrek Jaroszkiewicz, uczeń I klasy Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Białej Podlaskiej.

Zawodnik bialskiego Klubu Sportowego AZS – AWF Biała Podlaska przed wyjazdem na mistrzostwa, z wynikiem 175cm zajmował trzynaste miejsce w rankingu najlepszych skoczków wzwyż w kraju. Nie stawiało go to w gronie faworytów a planem maksimum na konkurs, było wejście do czołowej ósemki najlepszych skoczków wzwyż w Polsce.
Jednak w miarę podnoszenia poprzeczki – rosły także apetyty na wyższą pozycję Piotrka w konkursie. Rozpoczynając skoki od wysokości 160cm, wszystkie próby aż do 182cm włącznie, reprezentant bialskiego klubu (jako jedyny z uczestników rywalizacji) wykonywał bezbłędnie, pokonując wysokości w pierwszej kolejce, co dało mu w rezultacie prowadzenie w konkursie! Ostatecznie tylko trzem skoczkom udało się pokonać „medalową” wysokość.

Mistrzem Polski został Piotr Konopko z Hańczy Suwałki, który ustanowił swój rekord życiowy pokonując poprzeczkę na wysokości 193cm, srebrnym medalistą został Damian Zakrzewski z OKLA Ostrołęka, który rezultatem 189cm ustanowił swój rekord życiowy, a brąz z wynikiem 182cm przypadł Piotrkowi Jaroszkiewiczowi, który w konkursie dwukrotnie poprawiał swoją „życiówkę”.

Tym samym Piotrek powiększył do siedmiu tegoroczną zdobycz bialskich lekkoatletów z Klubu AZS – AWF Biała Podlaska. Niezaprzeczalnym liderem sekcji jest Piotr Tarkowski, który w Halowych Mistrzostwach Polski Seniorów zdobył 2 brązowe medale – w skoku w dal oraz sprincie na 60 m, a także 2 medale w Halowych Młodzieżowych Mistrzostwach Polski – złoty medal w biegu na 60 m i srebrny w skoku w dal.

Złoty krążek dorzuciła latem Kasia Bargielska wygrywając konkurs skoku w dal w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski, a także Bartek Bedeniczuk zajmując trzecie miejsce w skoku wzwyż w Mistrzostwach Polski Seniorów.

Jaroszkiewicz trzeci w Polsce 17

Udostępnij!

Komentarze: 1

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *