Jechał Fiatem. Przewoził kontrabandę wartą ponad 84 tysiące

Jechał Fiatem. Przewoził kontrabandę wartą ponad 84 tysiące 16
fot. KMP Biała Podlaska

Kierowca samochodu zachowywał się „dziwnie” i zaczął przyśpieszać na widok policyjnego radiowozu. Przypuszczenia policjantów okazały się słuszne. Przewoził kontrabandę.

Wczoraj (26 listopada) po godzinie 22 międzyrzeccy policjanci zauważyli poruszający się ul. Kościuszki samochód marki Fiat. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że kierowca zaczął przyśpieszać na widok radiowozu.

Kierowce zatrzymano. Okazało się, że 48-letni mieszkaniec Lublina przewoził w bagażniku oraz na tylnej kanapie samochodu kontrabandę. Policjanci ujawnili ponad 3600 paczek papierosów różnych marek. Nie posiadały one polskich znaków akcyzowych.

Nielegalny towar został zabezpieczony. 48-latek trafił do policyjnego aresztu. Naraził skarb państwa na ponad 84 tys. złotych straty. Za ten czyn grozi wysoka grzywna oraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij!

Komentarze: 11

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

 1. skoro 84 tysiące złotych to strata państwa z 3600 paczek
  to 1 paczka 23 złote… strat dla państwa,
  propaganda sukcesu,
  realnie szkody w akcyzie to ok 43 tys (12 zł/paczka – 80% ceny)

 2. hahaha śmieszne te są niby zatrzymania kiedy „szwagry” celników wciąż przewożą faję….

 3. Fajksunga wszyscy znają. Nic mu nie zrobią, bo sami biorą u niego ruską faję. Palić to każdemu się chce, a robić nie ma komu!!!

 4. Ty anonim to chyba przemytnik jesteś. W życiu nie skalales się żadną uczciwą pracą. Masz jedynie kupioný kalkulator za kasę z przemytu więc przemycaj dalej. Nie licz czegoś o czym nie masz zielonego pojęcia. Masz znać jedynie najprostsze dodawanie ➕ i odejmowanie ➖. Resztę zostaw tym którzy znają procedury i prawo podatkowe. Rób swoje, a jak cię osobiście dopadną, to wtedy filozofuj, jak Ci za karton wyliczą 250 zł.

  1. 250 zł za karton? W większości już dawno zarobione na mandat. Powinno być z 1000 zł/karton to trochę by odstraszyło. Konfiskata majątku, a jak odpisany jak to często bywa to zajęcie konto najbliższej rodziny.