Jechał pijany, bo „był na weselu”

Jechał pijany, bo "był na weselu" 16

Ponad trzy promile alkoholu w organizmie miał 44-latek z Białej Podlaskiej, który został zatrzymany dzięki informacji świadka. Mężczyznę zaniepokoiło zachowanie kierowcy daewoo, dlatego stwierdził, że najlepszym wyjściem będzie zawiadomienie odpowiednich służb. 

Zdarzenie miało miejsce wczoraj (18 czerwca) po godzinie 21 na ulicy Sidorskiej w Białej Podlaskiej. – Dyżurny bialskiej komendy powiadomiony został o kierowcy samochodu marki Daewoo Lanos, który znajdować się może pod wpływem alkoholu. Przypadkowego świadka zaniepokoiło zachowanie kierowcy auta. Na miejsce natychmiast skierowany został patrol policji. Funkcjonariusze bialskiej drogówki zatrzymali lanosa, za kierownicą którego siedział 44-letni mieszkaniec miasta – wyjaśnia podkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy bialskiej komendy.

Okazało się, że mężczyzna był kompletnie pijany. Miał on ponad trzy promile alkoholu w organizmie. Policjantom swój stan tłumaczył faktem, że był na weselu. Teraz za swe czyny odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet do dwóch lat pozbawienia wolności.

– Policjanci kierują słowa uznania dla obywatelskiej postawy świadka zdarzenia, który o swoich podejrzeniach powiadomił stróżów prawa. Pamiętajmy, nietrzeźwi kierujący stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Bądźmy czujni i nie odwracajmy oczu, kiedy widzimy, że ktoś łamie przepisy lub podejrzanie się zachowuje – dodaje rzecznik. – Od tego czy zareagujemy może zależeć czyjeś zdrowie i życie. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców.

Udostępnij!

Komentarze: 3

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *