Jechał rowerem po zmierzchu. Potrącił go samochód

68-140500
fot. nadesłane

Policja ustala okoliczności wypadku, w wyniku którego ranny został 15-letni chłopak. Młodzieniec jechał rowerem, gdy nagle potrąciło go nadjeżdżające z przeciwka auto. Kierowca prawdopodobnie nie zauważył nastolatka.

Wczoraj (8 stycznia) około 16.30 w Dereczance 32-letni kierowca Hondy zderzył się z 15-letnim rowerzystą jadącym z przeciwnej strony. Jak ustalili mundurowi, do potrącenia doszło podczas wyprzedzania innego auta. Młody chłopak jest mieszkańcem gminy Zalesie. Nastolatek w wyniku wypadku doznał obrażeń ciała i został przewieziony do szpitala. Rower, którym się poruszał nie był oświetlony.

– Zimowa aura często stwarza trudne warunki na drodze wymagające od uczestników ruchu szczególnej rozwagi i wyobraźni. Pamiętajmy, że od tego, w jaki sposób prowadzimy auto zależy nie tylko życie i zdrowie nasze, ale również innych korzystających z dróg – apeluje podkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy bialskiej komendy. Poruszając się pieszo czy rowerem warto pamiętać o tym, by założyć elementy odblaskowe.

Udostępnij!

Komentarze: 6

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

 1. Ale 6 zł co miał se lampki kupić zostało:) Mentalność polskiej wsi: zero światełek zero odblasków i ciemnie łachy… A co niech se noktowizory w samochodach pomontują….
  Pozdrowienia wszystkim nocnym marom bez odblasków!!!

  1. Popieram. Codziennie jeżdżę nocą ( taka praca ). Jest tragedia. Policja powinna zareagować na rowerzystów i pieszych. Ale LASER ważniejszy.

 2. Nie byliście nic nie widzieliście a oceniacie. Rowerzysta miał odblaski. Był widoczny a teraz leży w szpitalu. mam nadzieję że sprawca zostanie ukarany.

  1. A od kiedy to rowerzystów obowiazują odblaski a nie światła? Odblaski z przodu??Po zmroku. Ciekawa kombinacja. Tak jak napisałeś sprawca zostanie ukarany, w jego przypadku to będzie koszty za remont samochodu. No i w końcu powinien się cieszyć, że jest w szpitalu a nie na cmentarzu.

  2. Z Twojej wypowiedzi wnioskuję, że nie jesteś kierowcą. Czy malunie odblaski w zupełności wystarczą, by kierowca zauważył rowerzyste?
   A gdzie światła w rowerze? Kamizelka odblaskowa?
   Być może też jest trochę wina kierowcy, ale czy normalny człowiek zimą przy takich warunkach jeździ rowerem i w dodatku bez oświetlenia?
   Nie sądzę.
   Popieram, policja powinna bardziej reagować na pieszych i rowerzystów.

   1. Ale nie wiem czy się orientujecie w przepisach związanych z elementami odblaskowymi.A więc w terenie zabudowanym pieszy ani rowerzysta nie ma obowiązku noszenia elementów odblaskowych i tyle z mojej strony pozdrawiam