Jechał z „trefnym” towarem. Na drodze trafił na policjantów

Jechał z "trefnym" towarem. Na drodze trafił na policjantów 15

Nie pierwszy i z pewnością nie ostatni raz w ręce mundurowych wpadł posiadacz nielegalnych papierosów. Tym razem właścicielem kontrabandy był 37-latek z bialskiej gminy.

Mężczyzna został zatrzymany w ubiegły piątek (11 maja) na krajowej „dwójce” w Styrzyńcu. – Z posiadanych przez funkcjonariuszy zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej informacji wynikało, że  podróżujący citroenem mężczyzna może posiadać nielegalny towar. Podczas wspólnych działań z policjantami bialskiej drogówki auto zostało zatrzymane – wyjaśnia st. asp. Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy bialskiej komendy.

W bagażniku samochodu ukryte było 1500 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Za kierownicą pojazdu siedział 37-latek z gminy Biała Podlaska. „Lewy” towar został zabezpieczony, a mężczyzna zatrzymany do wyjaśnienia.

W tym przypadku uszczuplenie podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa wyniosło 34 tys. zł. 37-latek przyznał się do winy. Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli należący do mężczyzny samochód VW touareg.

Udostępnij!

Komentarze: 1

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *