Jechał zygzakiem cysterną

Jechał zygzakiem cysterną 16

Noc w policyjnym areszcie spędził 52-letni obywatel Białorusi. Mężczyzna podejrzewany jest o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Zatrzymany został po telefonie innego uczestnika ruchu. Z relacji zgłaszającego wynikało, że kierowca cysterny jechał krajową dwójką zygzakiem. W organizmie miał 2,3 promila alkoholu. 

– Wczoraj po godz. 21 dyżurny bialskiej komendy przyjął zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego kierowcy. Z relacji zgłaszającego wynikało, że kierujący samochodem ciężarowym z cysterną jedzie zygzakiem krajową dwójką, stwarzając zagrożenie innym uczestnikom ruchu drogowego. Zgłaszający przekazał również, że tir skręcił na parking przy stacji paliw. Do zdarzenia doszło w miejscowości Woskrzenice Duże – wyjaśnia podkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy bialskiej policji.

Na miejsce natychmiast skierowany został patrol ruchu drogowego. Funkcjonariusze dotarli nim mężczyzna zdążył opuścić ciężarówkę. Za kierownicą Scanii siedział 52-letni obywatel Białorusi. Policjanci od razu wyczuli od mężczyzny silną woń spożytego alkoholu. Urządzenie wykazało 2,3 promila alkoholu w organizmie. 52-latek został zatrzymany do wyjaśnienia. Dzisiaj mężczyzna usłyszy zarzuty. Kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności

Policjanci kierują słowa uznania dla obywatelskiej postawy zgłaszającego.

Udostępnij!

Komentarze: 2

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *