Jechali w zabudowanym 100 km/h. Stracili „prawko”

Jechali w zabudowanym 100 km/h. Stracili "prawko" 16

Amatorów szybkiej jazdy nie brakuje. Policjanci bialskiej drogówki „złapali” kolejnych kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość i odebrali im tymczasowo prawo jazdy.

W środę chwilę przed godziną 17 w Drelowie na drodze wojewódzkiej nr 813 mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę fiata. Mężczyzna jechał za szybko o 51 km/h. Poczynania 40-letniego chełmianina uwiecznił policyjny wideorejestrator.  Kierowca tłumaczył swoje zachowanie tym, że się zagapił. Mężczyzna został ukarany punktami i mandatem karnym.

Tego samego dnia około trzy godziny później w Rogoźniczce na krajowej „dwójce” kierowca renault wyprzedził nieoznakowane policyjne auto. – Będąc już w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o 52 km. Kiedy został zatrzymany przez mundurowych przyznał, że po prostu „nie widział radiowozu” – wyjaśnia asp. szt. Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy bialskiej komendy.

30-latek z Lublina został ukarany punktami i mandatem. Zarówno lublinianin, jak i poprzedni kierowca stracili prawo jazdy na trzy miesiące.

Udostępnij!

Komentarze: 1

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Rosjanina to akurat polska policja może pocałować w d**ę? co z tego że zabiorą mu prawko? po powrocie do ojczyzny wyrobi sobie nowe