Jeden krzak miał na strychu, bo nie zmieścił się do namiotu

Jeden krzak miał na strychu, bo nie zmieścił się do namiotu 15

U 28-latka ujawniono konopie. Jeden z krzaków znajdował się na strychu, gdyż jak stwierdził mężczyzna – nie zmieścił się do specjalistycznego namiotu do uprawy. Zabezpieczono u niego także susz.

– Policjanci powiatu bialskiego cały czas prowadzą działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości narkotykowej. Kolejnym efektem pracy kryminalnych z Międzyrzeca Podlaskiego jest zatrzymanie 28-letniego mieszkańca gminy Międzyrzec Podlaski – mówi Barabra Salczyńska-Pyrchla z bialskiej komendy. W środę (27 maja) mundurowi weszli na jego posesję by potwierdzić posiadane informacje.

W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych policjanci ujawnili specjalnie przystosowany namiot z oświetleniem i wentylacją, a w nim rośliny konopi innych niż włókniste o wysokości od 60 do 130 centymetrów. Mundurowi ujawnili także specjalistyczny nawóz służący do uprawy, a na strychu kolejną roślinę konopi, która jak oświadczył 28-latek nie zmieściła mu się do namiotu. U 28-latka znaleziono również 60 porcji suszu.

Rośliny wraz z narkotykami i osprzętem zabezpieczono natomiast 28-latek zatrzymany został do wyjaśnienia. Jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut i przyznał się do winy. . Za popełnione czyny grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Na poczet przyszłych kar i grzywien policjanci zabezpieczyli pieniądze w kwocie 3 tysięcy złotych.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *