Jeden nie ustąpił pierwszeństwa, drugi był pijany

motorower uczestniczący w wypadku

Policjanci apelują o rozwagę i nie wsiadanie za kierownicę pojazdu po spożyciu alkoholu jak i ostrożność na drodze. Wczoraj doszło do wypadku z udziałem nietrzeźwego motocyklisty.

Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia do którego doszło wczoraj (20 sierpnia) około godziny 10.30 w Ortelu Królewskim Drugim. Kierujący Citroenem Jumperem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motocykliście.

Do zdarzenia doszło w czasie gdy kierowca busa wykonywał manewr cofania, włączając się do ruchu. Samochodem kierował 37-letni mieszkaniec powiatu buskiego. Drugim pojazdem kierował 51-letni mieszkaniec gminy Piszczac.

Kierowca Citroena był trzeźwy. Okazało się jednak, że kierujący jednośladem ma 1,4 promila alkoholu w organizmie. W wyniku zdarzenia 51-latek doznał obrażeń. Pomocy udzielili mu ratownicy medyczni.

Udostępnij!

Komentarze: 5

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Dziwne pytanie, tą są dwie różne sprawy, winnym zdarzenia jest ten który nie ustąpił pierwszeństwa a pijany beknie za promile.

  2. Oczywiście poszkodowany nie może liczyć na odszkodowanie z polisy. Może gdyby był trzeźwy skończyło by się to inaczej.