„Jeden procent” pomoże dzieciom dotkniętym autyzmem

"Jeden procent" pomoże dzieciom dotkniętym autyzmem 16

Stowarzyszenie „Wspólny Świat” pomaga już od dekady. Swój „jeden procent” można przekazać właśnie tej organizacji, co z pewnością pomoże w budowie Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem.

„Wspólny Świat” wspiera ponad 200 osób dotkniętych autyzmem, z terenu Białej Podlaskiej i północnej części województwa lubelskiego. Stowarzyszenie zatrudnia 123 specjalistów. W listopadzie ruszyła budowa pierwszego etapu Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem.

– Budowa centrum to nasz priorytet. To spełnienie naszych marzeń o miejscu, gdzie możliwa będzie kompleksowa opieka  nad dziećmi i młodzieżą, ale także pomoc  dorosłym osobom z autyzmem. Inwestycja ta jest koniecznością, ponieważ nasi podopieczni potrzebują kolejnych etapów edukacji, a w naszej obecnej siedzibie przy ulicy Pokoju nie mamy już nowych możliwości lokalowych – wyjaśnia Anna Chwałek, prezes Stowarzyszenia Wspólny Świat.

Dokończenie pierwszego etapu inwestycji będzie możliwe, jeśli organizacja zbierze fundusze na wkład własny. Przedsięwzięcie zyskało 3 mln zł dofinansowania, jednak jest to niespełna połowa środków, potrzebnych na realizację całości budowy.

– Oprócz dofinansowań, prosimy, aby bialczanie i mieszkańcy regionu przekazali Stowarzyszeniu „Wspólny Świat” jeden procent podatku. Dla nas będzie to wielka pomoc, która pozwoli nam na kontynuację naszych działań oraz pomoc wielu rodzinom, w których wystąpił problem autyzmu – mówi Anna Chwałek.

Swój „jeden procent” można przekazać wpisując w zeznaniu podatkowym nazwę Wspólny Świat i numer KRS 0000275016. Warto również wspomnieć, że akcję wspiera znana aktorka, Anita Sokołowska.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *