Już wiadomo, kto stoi za podpaleniem samochodu

Już wiadomo, kto stoi za podpaleniem samochodu 16
Po prawie czterech miesiącach policjantom udało się ustalić, kto przyczynił się do pożaru samochodu. Wczoraj podpalacz usłyszał zarzuty.
Pod koniec grudnia dyżurny bialskiej komendy otrzymał zgłoszenie o pożarze VW transportera, który stał zaparkowany na jednej z ulic w Białej Podlaskiej.

Na miejsce skierowano policjantów z grupy dochodzeniowo-śledczej, którzy ustalili, że auto najprawdopodobniej padło „ofiarą” podpalacza. Wskazywał na to stojący w pobliżu pojazdu nadpalony plastikowy kanister, w którym znajdowała się resztka łatwopalnej cieczy.

Żywioł strawił prawą część pojazdu. Właściciel VW oszacował poniesione straty na kwotę 6 tys. zł. – Sprawą zajęli się bialscy policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu. Ich pracę utrudniał brak świadków zdarzenia oraz jakichkolwiek wskazań, kto mógł być sprawcą podpalenia – mówi kom. Wojciech Lesiuk z bialskiej komendy.

Po niemal czterech miesiącach mundurowi znaleźli sprawcę. Okazało się, że za podpalenie odpowiedzialny jest 35-latek z Białej Podlaskiej. Wczoraj mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Podpalacz przyznał się. Swoje zachowanie tłumaczył upojeniem alkoholowym oraz nieporozumieniem z pokrzywdzonym. Teraz grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *