Już wiedzą jak urozmaicić lekcje

DSC_1431

To była już dwunasta konferencja metodyczno-naukowa. Było wiele wykładów, zajęć, pokazów oraz dyskusja.

W piątek (25 maja) w Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej odbyła się XII Międzynarodowa Konferencja Metodyczno-Naukowa. Tegorocznemu spotkaniu przewodziło hasło „Nie zamykajcie się w halach sportowych”. Miało na celu pokazanie, że tego rodzaju edukacja plenerowa może podnieść atrakcyjność lekcji.

Konferencja rozpoczęła się w auli AWF. Otworzył ją prof. dr hab. Jerzy Sadowski. Dr Joanna Piotrowska z AWF w Warszawie wygłosiła wykład dotyczący sprawności fizycznej młodzieży oraz sprawności w ich dorosłym życiu.

Nie zabrakło zajęć rekreacyjnych i praktycznych sesji. Prowadzili je goście nie tylko z naszego kraju. Pojawiły się warsztaty spędzania czasu w plenerze z psem, Bungy Pump oraz wiele innych. Uczestnicy dowiedzieli się jak poprowadzić ciekawą dla młodzieży lekcję wychowania fizycznego. Zainteresowaniem cieszyła się lekcja relaksacji, na której omawiano wykorzystywanie muzyki i nietypowych przyborów w zajęciach na świeżym powietrzu.

W drugiej części konferencji pojawiły się zajęcia ogólnorozwojowe. Tuż po nich uczestnicy mogli wziąć udział w dyskusji. Każdy z nich otrzymał zaświadczenie o uczestnictwie w XII Międzynarodowej Konferencji Metodyczno-Naukowej.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *