Karuzela może być odblokowana. Miasto szykuje budowę rond

Karuzela może być odblokowana. Miasto szykuje budowę rond 16

Odbyła się już rozprawa Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który na wniosek o kasacje wyroku zdecydował o autokontroli swej decyzji. Wszystko wskazuje, że pozwolenie na budowę zostanie utrzymane i inwestor wkrótce wraca na budowę. Miasto już przygotowuje się do budowy ronda.

Prace na terenie budowy Galerii Handlowej Karuzela zostały wstrzymane po wyroku lubelskiego WSA. Uchylił on decyzję o pozwoleniu na budowę obiektu. Inwestor zgłosił kasację do wyroku. W trybie bardzo rzadkim czyli, w trybie autokontroli Sąd ma zdecydować o przyszłości inwestycji.  – Czekamy na ogłoszenie wyroku do 7 lutego, jestem przekonany, że będzie korzystny dla nas i poprzedni wyrok, uchylający pozwolenie na budowę został wydany, ponieważ sąd nie miał pełnej wiedzy o sprawie. Natychmiast po ogłoszeniu wyroku wracamy do prac – informuje Grzegorz Pękalski, prezes zarządu spółki.

Przypomnijmy – inwestor posiada decyzję o pozwoleniu na budowę, która została utrzymana w mocy przez Wojewodę i jest decyzją ostateczną. Toczą się jednak sprawy związane z planem miejscowym i uznaniem za stronę w postępowaniu o pozwolenie na budowę. Galeria w porozumieniu z miastem zobowiązała się do budowy na własny koszt ronda Łomaska-Sportowa oraz skrzyżowania Witoroska-Koncertowa, które zostały już częściowo zrealizowane.

– W chwili obecnej wpłynął wniosek w sprawie decyzji o realizacji inwestycji budowy ronda Kolejowa-Łomaska, w kosztach której ma uczestniczyć Galeria. Decyzja o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej ma charakter kompleksowy, tzn. stanowi połączenie decyzji: o lokalizacji inwestycji, pozwolenia na budowę, decyzji dotyczących podziału nieruchomości oraz wywłaszczenia prawa do nieruchomości. W budżecie miasta na ten rok przewidziane są środki na wywłaszczenia i rozpoczęcie prac – podkreśla Gabriela Kuc-Stefaniuk, rzecznik prasowy Michała Litwiniuka, prezydenta miasta Biała Podlaska.

Ponieważ upłynął okres obowiązywania jednej z umów zawartych z Galerią prowadzone są rozmowy z inwestorem dotyczące realizacji inwestycji drogowych, które są związane z budową galerii.

 

 

Udostępnij!

Komentarze: 36

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

 1. bardzo dobrze niech budują bo w rywalu to oprocz muzyki i ciepla zeby sie ogrzac to nie ma po co isc, nawet usiąść to nie ma na czym; jedna ławka na cały korytarz

   1. tyle się mówi ostatnio o tej mowie nienawiści a ty wyzwiskami rzucasz jakieś krowy, puste łby należałoby powiedzieć magiczne słowo PRZEPRASZAM . Miłego dnia

 2. Ludzie ogarnijcie się nie dziwie się, że taki bałagan na tym świecie jak pełno tępaków i bezmózgów, przeczytaj przemyśl jak nie przeczytałeś ze zrozumieniem zrób to jeszcze raz a jak dalej nie rozumiesz przedyskutuj z kimś. Po co piszesz jak nie wiesz o co Ci chodzi.

 3. Same sukcesy…. Ale tego, że emeryt Czapski został dyrektorem w Wod-kanie nikt nie ogłosi jako info dnia…. A miało być tak pięknie, bez obiecanych stanowisk, poza układami.

  1. Zartujesz czy powaznie? Potwierdzilo sie haslo,, oddali glosy bez rozdawania stanowisk”czyli ani broniewicz ani Czapski nie dostali stanowiska

  2. Bo i nie ma o czym pisać, został tylko dyrektorem finansowym a to niezbyt eksponowane stanowisko. Dyrektorem generalnym został Bystrzyński.

  3. lepszy Czapski niż karierowicz Stefaniuk. Stefaniuk tyle nagrabił że poleciał ze struktur bialskiego PiS odwołał go najjaśniejszy J.K. rzeczniczka PiS Beata Mazurek, pokieruje dwoma okręgami PiS – w Chełmie oraz Białej Podlaskiej. I zacytuję Ciebie ,,A miało być tak pięknie, bez obiecanych stanowisk, poza układami.” Układy były , są i będą tak stoi świat.

   1. Lepszy Czapski co ty piszesz mało mu pieniędzy przez 16 lat bycia prezydentem zamiast iść na emeryturę załatwiono mu posadkę w wod kanie za 10 tyś miesięcznie .Nie wierze ze wpłynęła tylko jedna aplikacja na to stanowisko

   2. Tyle, że zatrudnianie emeryta za emeryta jest policzkiem dla wszystkich młodych, wyuczonych ale bez układu mieszkańców miasta. Czym jest wypowiedź Bystrzynski, że był wakat, wpłynęło 1 podanie to przyjął osobę bez ogłaszania konkursu… Wychodzi na to , że żaden księgowy w Białej nie chce kasować 10 tyś co miesiąc poza kolegą sprzed lat…

 4. Dlaczego portal bp24.pl nic nie wspomniał o stylu, czy raczej jego braku w jakim pożegnał się prezydent miasta z pewnymi osobami? Miało być lepiej, a już jest większy smród niż u poprzednika.

  1. nic nowego – polityka a za tym stołki i koryto. Ja tam za Stefaniukiem nie przepadałem bo to zwykły prostaczek ale Biała na tej wymianie prezydentów straci, ponieważ wokół i wyżej rządzi PiS i trzeba było iść w parze a nie pod prąd.

 5. Budowa została wstrzymana, bo tak miało być, polityczna obietnica. W przestrzeni publicznej nie ma przypadków, to jest gra i walka o władzę. A jaki pieniądz najłatwiej wydać i w cudzym słowie zarobić? Oczywiście nie z prywatnej kieszeni. Brak słów, komentatorzy.

 6. Panie Bystrzycki czy ma pan nas Bialczan za idiotow -czy nie lepiej przemilczyc ,pozdrawiam bialski emeryt,

 7. Tak tylko jeszcze pamiętam że po wyborach pracownicy pracowali 30 października było to i było wszystko ok. A jak nastał wasz nowy wymarzony prezydent już nic nie było niech wszystko blokuje A później będzie się chwalił że on to taki dobry prezydent który wszystko odblokowal. Ale co to się dziwić ten i Pan A.Cz to jedna ręka niech jeszcze nam latarnie wyłącza.

 8. Tak tylko jeszcze pamiętam że po wyborach pracownicy pracowali pod koniec pazdziernika było to i było wszystko ok. A jak nastał wasz nowy wymarzony prezydent już nic nie było niech wszystko blokuje A później będzie się chwalił że on to taki dobry prezydent który wszystko odblokowal.