Karuzela wraca do miasta

Karuzela wraca do miasta 16

Galera Handlowa Karuzela powstanie. Zapadł wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego, który oddala skargę sąsiadów i nie uznaje ich za stronę postępowania. Tym samym ustały przyczyny wstrzymania budowy. Wkrótce przy ul. Łomaskiej pojawią się maszyny budowlane.

Budowa Karuzeli w Białej Podlaskiej rozpoczęła się w maju a została zatrzymana w październiku 2018 roku. Powodem wstrzymania były działania sąsiadów którzy, jak się ostatecznie okazało, nie mieli do tego podstaw. Naczelny Sąd Administracyjny 6 lutego w swoim wyroku uznał,  że rodzina K., sąsiedzi inwestycji, nie mają przywileju bycia stroną z zatem nie mogą blokować budowy. Inwestor informuje, że podpisali oni przedwstępną umowę sprzedaży działki właścicielowi innego centrum handlowego w Białej Podlaskiej.

Po wyroku inwestorzy Karuzeli potwierdzają chęć powrotu do budowy. – Takie rozstrzygnięcie NSA było przez nas oczekiwane. Cały czas bardzo optymistycznie podchodzimy do inwestycji i pomimo przeciwności uważamy że nowoczesna galeria handlowa jest jednak potrzebna w Białej Podlaskiej – mówi Grzegorz Pękalski, prezes zarządu Karuzeli.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem budowa zostanie wznowiona w pierwszej połowie tego roku i zakończy się w 2021.

Przypomnijmy, że inwestor ma również partycypować w kosztach budowy rond na ul. Łomaskiej.

Karuzela wraca do miasta 17

Udostępnij!

Komentarze: 6

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Bardzo dobrze w końcu coś ruszyło.Będzie konkurencja będzie zabawa a nie sklepy płacą po 10 tys miesięcznie za wynajem to jest jakaś porażka.W cale nie dziwie się firmom że rezygnują z boksów,nie długo będą stały puste