KAS apeluje o ograniczenie kontaktów z urzędem

KAS apeluje o ograniczenie kontaktów z urzędem 16

Ogranicz bezpośrednie kontakty z Urzędami Skarbowymi w związku z koronawirusem – skorzystaj z usługi Twój e-PIT i innych usług elektronicznych. Apel wystosował szef Krajowej Administracji Skarbowej.

– W związku z pierwszymi stwierdzonymi w naszym województwie przypadkami zakażenia koronawirusem zwracam się do Państwa z prośbą o korzystanie z usług elektronicznych (Twój e-PIT, e-Deklaracje, e-PUAP, poczta elektroniczna) lub z informacji telefonicznej. Informacje o możliwości elektronicznego rozliczenia zeznania podatkowego znajdują się pod adresem: www.podatki.gov.pl. Dzięki usłudze Twój e-PIT i e-Deklaracje możliwe jest złożenie zeznania bez wychodzenia z domu – prosi Leszek Bielecki, szef KAS w Lublinie.

W przypadku wątpliwości proszę kontaktować się telefonicznie z właściwym urzędem skarbowym. Numery telefonów do poszczególnych urzędów są na stronie internetowej, gdzie znajdują się dane wszystkich urzędów skarbowych i urzędu celno-skarbowego. Informacje te dostępne są pod adresem: www.lubelskie.kas.gov.pl.

Ponadto można zadzwonić do Krajowej Informacji Skarbowej:
+48 22 330 03 30 (z telefonów komórkowych i z zagranicy)
801 055 055 (z telefonów stacjonarnych)

W razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących wypełnienia zeznania rocznego została uruchomiona także wojewódzka infolinia PIT – 81 452 25 95 w godzinach 9.00-14.00.

KAS informuje również o odwołaniu naborów na wolne stanowiska w służbie cywilnej do 20 marca.

Apel Dyrektora lubelskiej KAW: Szanowni Państwo, jeśli w Waszym otoczeniu znajdują się osoby starsze (rodzice, dziadkowie, sąsiedzi, znajomi) zachęcam do udzielenia im pomocy. W tej trudnej sytuacji taka pomoc jest niezbędna. Pomóżmy najbliższym w złożeniu elektronicznego PIT, wystarczy komputer lub urządzenie mobilne z dostępem do sieci Internet.Dzięki ograniczeniu bezpośrednich kontaktów zmniejszymy zagrożenia związane z potencjalnym rozprzestrzenianiem się koronawirusa, co powinno stanowić nasz wspólny priorytet.

Udostępnij!

Komentarze: 1

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *