Kibice walczą o stadion. Niszczą sztuczną murawę i wyzywają policję

61369979_861113354244458_1865366814196760576_n
fot. Ada Sałamacha

Ponad setka kibiców zgromadziła się w piątkowy wieczór na terenie stadionu miejskiego. Domagają się dalszych działań w kierunku budowy stadionu. Jednak nie obyło się bez incydentów. Grupa młodych osób odpaliła racę i w kierunku policji poszły niecenzuralne słowa. Dodatkowo okazało się, że ta grupa zniszczyła część boiska.

Środowisko kibiców z Białej Podlaskiej rozpoczęło oficjalną walkę o stadion.  Na Facebooku powstała strona, użytkownicy domagają się władz miasta w kierunku ponownej budowy miejskiego obiektu sportowego. Jak sami twierdzą są apolityczni. – Nas nie interesują tłumaczenia i ciągle odwlekanie tematu budowy stadionu. Chcemy działań! Chcemy odzyskać swój drugi dom jakim był stadion przy ul. Piłsudskiego 38 , obiekt na którym wychowały się setki młodych kibiców – opisują na facebooku. Grupa ta zarzuca prezydentowi miasta bierne działanie wobec stadionu, nie przedstawianie nowej koncepcji budowy i braku komunikacji ze środowiskiem.

W piątek ponad setka osób, głownie młodych zgromadziła się na terenie stadionu miejskiego. Skandowali hasła i z ogromnym banerem „Oddajcie nam stadion” protestowali. Niestety część osób niewytrzymała i zdecydowała się odpalić race. Musiała interweniować policja. Wtedy w kierunku mundurowych, którzy domagali się przestrzegania prawa poszły wyzwiska. Na koniec okazało się, że odpalone race zniszczyły część sztucznej murawy. Już w tej sprawie do organów ścigania dostało zawiadomienie o zniszczeniu mienia miasta. Wstępnie straty oszacowano na kila tysięcy złotych. – Takie zawiadomienie do nas wpłynęło o uszkodzeniu, nadpaleniu części murawy i zniszczeniu piłko chwytów – zaznacza Wojciech Lesiuk z KMP Biała Podlaska.

Wieczorem na zarzuty bierności odpowiadał Michał Litwiniuk. Stwierdził, że kibice są poddani manipulacji środowisk jemu nie sprzyjających. Opowiedział również historię dlaczego budowa stadionu jest wstrzymana. Odparł również jeden z najważniejszych zarzutów o sprzedaży gruntu i budowie w tym miejscu obiektów mieszkaniowych. – Chcę aby w tym miejscu był stadion. Plan zagospodarowania tego terenu, który uchwala rada miasta zakłada w tym miejscu jedynie obiekty sportowe – podkreśla Litwiniuk.

.

Udostępnij!

Komentarze: 22

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

 1. Zamiast stadionu dla garstki kiboli powodujących straty lepiej zająć się ulicą Armii Krajowej dla już tysięcy ludzi . Chyba czas najwyższy zacząć racjonalnie planować inwestycje zgodnie z obietnicami wyborczymi .

 2. Tylko brawa i ukłony dla piłkarzy, że wpuścili takich „kibiców”. Co to w ogóle ma być? Może w ogóle niech spalą całe miasto?

 3. Na filmie widać, że wyzwiska pojawiły się po wejściu policjantów w tłum. Skoro za odpalenie rac były mandaty, to czy ktoś wie, czy mandaty posypały się na studentów PSW, którzy na Placu Wolności odpalali race? Czy prezydent złożył zawiadomienie o popełnieniu wykroczeń? Przecież był przy tym obecny . Chyba nie ma lepszej dokumentacji potwierdzajacej odpalanie rac. Galeria obok zawiera 248 zdjęć, z czego kilkadziesiąt to race i browarek.

 4. WSTYYYD !! powinni ich wszystkich zamknąc. Dla garstki osob ktore nie maja za grosz szacunku – jak najbardziej jestem za wybudowaniem tam bloków a nawet i niech bedzie kolejna biedronka.

 5. porazka.. kto ich wpuscil na ten stadion. Policja powinna im wlac palami za brak szacunku jak kiedys. szkoda ze te czasy minely,a to garstka osob bedzie dyktowac czego chcą – NIE! Zlikwidowac podlasie i zlikwidowac ten stadion. My obywatele nie chcemy takiego chamstwa w swoim miescie !!! Mam nadzieje ze Pan Prezydent wyciagniie dla wszystkich kiboli konsekwencje i zamknie to wpi..u.

 6. Poziom wiedzy o problemie stadionu dyskutujących na forum, żenująco niski. To tak samo, gdybym nie znając dokonań naszego pana prezydnta nazwał go np. Lolo Pindolo, a przecież go tak nie nazwę, bo wiem czego już dokonał…

 7. Policja powinna surowo rozliczać kiboli. Zero tolerancji. Pieniądze zamiast na stadion powinny być wydane na poprawę infrastruktury.

 8. Śmierdzi to ustawką łysego zasilanego baterią na pilota, który podziwia swoje samochodziki. Tylko po co zaraz tupać i niszczyć murawę. To w końcu jesteście miłośnikami footbalu czy zadymiarzami . Trzeba było tupać na Artyleryjskiej jak roboty się ślamazarzyły. Idźcie do radnych , w końcu jest demokracja czy nie

 9. Jaka drużyna, tacy kibice, jacy kibice taki stadion i co tu dużo komentować. Może z 40 pseudo patoli się zebrało i myślą że jak głośną będą krzyczeć to cokolwiek dostaną, bo co, bo im się należy 😀 Ten stadion to czyjeś niespełnione i nieprzemyślane ambicję, zamiast budować stadion na miarę ekstraklasy, trzeba było wziąć wyremontować niewielkimi kosztami to co było i starczyło by dla tej garstki kibiców. 70% tych kibiców, zamiast płacić za wejściówki to kombinuje jak wejść na mecz za free i kupić jakiś bro zamiast wspierać swój klub. Wybudować by chcieli tu narodowy, a za jego utrzymanie kto będzie płacił?

 10. Tylko czekać, aż ktoś się wysypie, kto tak kopie dołki pod Prezydentem, a wtedy pięknie mu się odbije.

 11. A co mają robić? Walczą wcale im się nie dziwię miał być stadion ale to było przed wyborami jak zwykle obiecanki cacanki nie długo to Biała będzie dziurą którą każdy będzie omijał z daleka najlepiej dla Pana Litwiniuka umyć ręce a przecież był przy byłym Prezydencie tyle lat i niby co nic nie wiedział żenada

 12. Poczekajmy na finał sądowy roszczeń z S-Sport…. Nie ciesz się Michałku za wcześnie…. Nie masz pojęcia o czym mówisz….

 13. Mam pytanie do kibiców, czy widzieliscie że Wasz mentor daro Stefaniuk chadza na mecze motoru Lublin i przywdziewa żółto niebieski szaliczek?śmiać się z was?