Kierowcy pobili się. Awanturnicy zadzwonili po kolegów

Kierowcy pobili się. Awanturnicy zadzwonili po kolegów 15

Kierowcy Audi tamowali drogę i nie zamierzali przepuścić nadjeżdżającego pojazdu. Doszło do bójki między kierowcami. Sprawcy wezwali kolegów do pomocy.

We wtorek (19 maja) dyżurny międzyrzeckiego komisariatu odebrał zgłoszenie ze Strzyżówki. Doszło tam do pobicia dwóch mężczyzn. – Z relacji pokrzywdzonych wynikało, że jadąc samochodem zauważyli stojące w poprzek drogi Audi. Niestety kierowca tego samochodu nie zamierzał przepuścić ich pojazdu. W pewnym momencie mężczyzna podbiegł do jednego z pokrzywdzonych i uderzył go – relacjonuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy.

Chwilę później na miejsce drugim autem przyjechali znajomi sprawcy, którzy także zaczęli atakować pokrzywdzonych. Zadawali ciosy pięściami oraz kopali mężczyzn. Zgłaszający w późniejszej rozmowie z policjantami wyznali, że nie znają napastników.

Na miejscu zdarzenia funkcjonariusze zatrzymali 28-letniego mieszkańca gminy Drelów. Ustalili także personalia pozostałych sprawców, którzy uciekli.

28-latek odpowie za pobicie oraz uszkodzenie auta. Grozi mu za to do 5 lat pozbawienia wolności. Jego trzej koledzy z tej samej gminy usłyszeli zarzuty dzisiaj (22 maja). Mężczyźni w wieku od 19 do 41 lat nie potrafili racjonalnie wyjaśnić swojego zachowania. Odpowiedzą za to przed sądem. Grozi im do 3 lat więzienia.

Kierowcy pobili się. Awanturnicy zadzwonili po kolegów 16

Udostępnij!

Komentarze: 2

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *