Kilkanaście zakażeń w powiecie i mieście. Ksiądz wśród chorych

Kilkanaście zakażeń w powiecie i mieście. Ksiądz wśród chorych 16

Rozwija się ognisko zakażeń na koronawirusa w Piszczacu. Pojawiają sie tez nowe przypadki w sasiednich gminach, ktore są powiazane z tym ogniskiem. Zakażeni są również w Białej Podlaskiej. 

Na terenie województwa lubelskiego mamy czternaście nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych.

– Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczą m. in. trzech kobiet w wieku powyżej 60 lat z powiatu bialskiego, źródło narażenia w trakcie ustalania, kobiety w wieku powyżej 60 lat z powiatu bialskiego, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym, kobieta w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu bialskiego, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym, mężczyzny w przedziale wieku 0-20 lat z powiatu bialskiego, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym, kobiety w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu bialskiego, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym, kobiety w przedziale wieku 21-40 lat z powiatu bialskiego, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym, oraz trzech mężczyzn w przedziale wieku 21-40 lat z Białej Podlaskiej, którzy mieli styczność z przypadkiem potwierdzonym – informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik prasowy wojewody lubelskiego.

Sytuacja w Piszczacu się pogarsza. Wśród chorych jest ksiądz, strażnik graniczny czy fryzjerka. Sanepid nie potrafi ustalić na ten moment kto jest osobą zero. Na wczorajszy wieczór jest juz 15 osób zakażonych. W gminie Tuczna również juz są zakażenia i z tego powodu odwołano festyn z okazji Młodego Ziemniaka.

Udostępnij!

Komentarze: 9

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

 1. Kościoły w czasie epidemii powinny pozostawać zamknięte – tak przynajmniej podpowiadałby rozsądek…, ale wtedy trudno byłoby powiedzieć, że wymodliliśmy koniec pandemii, więc kler z wyrachowaniem naraża wiernych na niebezpieczeństwo…

 2. W kościołach powinny być nakładane mandaty.
  instytucja publiczna jak każda inna, W której nie ma żadnego reżimu sanitarnego. ..a ludzie bez masek w ławkach siedzą jak śledzie, kaszlą podają sobie ręce, drapia się i robią jeszcze inne nie higieniczne rzeczy…powtórka w sezonie jesiennym bankowa.

 3. Przed 10 maja krzyczałeś, że wybory korespondencyjne to zagrożenie dla listonosza. Gdzie byłeś tydzień temu, gdy były wybory tradycyjne? Czemu już nie krzyczałeś, że koronawirus?

 4. W skali kraju ilość zakażeń spada, to, że w naszym regionie pojawiło się kilkanaście przypadków nie wpływa na wynik ogólnokrajowy…

 5. A czemu się dziwić jak ludzie nie stosują się do noszenia maseczek w sklepie.
  W zeszłym tygodniu, do Bricoman przyjechała policja na kontrolę bo klienci nie nosili maseczek.
  Oczywiście kontrola policji zakończyła się rozmową z ochroniarzem przy kasach, nawet nie przeszli po sklepie(widziałem to).
  A teraz zdziwienie, ludzie nie stosują się do nakazów, a policja nie egzekwuje nakazów.