Klub Seniora w kodeńskiej gminie

Klub Seniora w kodeńskiej gminie 16
fot. rynekaptek.pl

Gmina Kodeń pozyskała środki na realizację projektu „Kluby Seniora”. Jego wartość wyniesie łącznie ponad 700 tysięcy złotych, z czego dofinansowanie Europejskiego Funduszu Społecznego to około 630 tysięcy złotych.

-Gmina Kodeń jest bardzo aktywna jeśli chodzi o projekty unijne. Staramy się realizować dużo inicjatyw. Wójt Gminy Kodeń Jerzy Troć założył, że najistotniejszym elementem będzie nowa jakość edukacji szkolnej i przedszkolnej. Dzięki temu mięliśmy projekt „Przedszkolaki zgrana paka”, remont przedszkola i szkoły. Jednak nie zapominamy również, że polskie społeczeństwo się starzeje. Seniorzy, którzy często są pozostawieni sami sobie będą mięli (dzięki projektowi) możliwość aktywnego spędzenia czasu.” – powiedział Sekretarz Gminy Kodeń Mariusz Zańko.

Dzięki projektowi, w stronę seniorów skierowane będzie wiele ciekawych zajęć. Planowane jest utworzenie trzech grup: w Zabłociu, Kodniu oraz Kostomłotach. Minimalna ilość uczestników w grupie to 10 osób.

Seniorzy będą spotykali się dwa razy w tygodniu po sześć godzin, do każdej z grup będzie przydzielony animator. Planowane są zajęcia kulinarne, ogrodnicze, artystyczne, a także rękodzielnicze i fotograficzne, a także wyjazdy na basen, jednodniowe wycieczki do teatru czy muzeum oraz Bal Seniora. Dzięki projektowi gmina ma też możliwość doposażenia kuchni w świetlicach, gdzie będą odbywały się zajęcia, a także zakupu urządzeń elektronicznych i innych przedmiotów potrzebnych do udziału w zajęciach.

Projekt skierowany jest głównie do osób wykluczonych społecznie, które ukończyły 60 rok życia. Każdy chętny będzie musiał wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Zajęcia rozpoczną się w styczniu i będą trwały cały rok.

Szczegółowe informacje zostaną podane bliżej terminu rozpoczęcia przedsięwzięcia.

 

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *