Kłusownik zatrzymany. Polował na zwierzęta w lesie

Kłusownik zatrzymany. Polował na zwierzęta w lesie 15

Został zatrzymany młody mężczyzna, który dopuścił się kłusownictwa. Zastawiał na zwierzęta wnyki w lesie i zwabiał je rozsypując jedzenie. Sprawca przyznał się do zarzucanych mu czynów i przyjął wymierzoną karę.

W dniu wczorajszym policjanci z terespolskiej komendy zatrzymali 22 – latka z gminy Terespol, który jak ustalono był sprawcą kłusownictwa działającego na terenie tejże gminy. W tej sprawie bialscy mundurowi prowadzili czynności wspólnie z funkcjonariuszami Straży Leśnej. Szybko ustalono, że młody mężczyzna przy pomocy wnyków kłusuje na sarny w kompleksie leśnym, który położony jest niedaleko miejscowości Małaszewicze. Znaleziono miejsce, gdzie 22 – latek zastawił wnyki wykonane ze stalowych linek. Kłusownik zwabiał zwierzęta rozsypując pokarm oraz ustawiając „lizawkę” z soli.

Podczas przeszukiwania posesji należącej do sprawcy, zabezpieczono pięć poroży saren i jelenia. Mężczyźnie przedstawiono zarzuty kłusownictwa i usiłowania kłusownictwa. Mieszkaniec Terespola przyznał się do zabicia jednej sarny, której mięso zjadł, oraz próby nielegalnego pozyskania następnej. Na kłusownika nałożono karę grzywny w wysokości 2 tys. złotych, którą mężczyzna przyjął.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *