Kobieta kultury, kobieta społecznik i kobieta przedsiębiorca.  Wyróżniono lokalne działaczki

DSC_7707

Panie z międzyrzeckiej gminy po raz kolejny świętowały swój dzień podczas Forum Kobiet. Ważnym elementem wydarzenia było rozstrzygnięcie konkursu „Kobieta Aktywna Gminy Międzyrzec Podlaski 2019”.

VI Forum Kobiet pod hasłem „Dla Ciebie Kobieto” odbyło się w minioną niedzielę (10 marca). Tego dnia w budynku szkoły w Krzewicy zagościło prawie 300 osób. Po uroczystym otwarciu i złożeniu życzeń, a także wręczeniu kwiatów przyszedł czas na część artystyczną. Radni gminy zaprezentowali przed publicznością układ choreograficzny do baletu „Jezioro łabędzie”. Na scenie można było zobaczyć Jarosława Czapskiego, Łukasza Łosickiego, Tadeusza Sawczuka, Andrzeja Frąckiewicza oraz Adama Kwiatkowskiego. Panowie zostali odznaczeni medalami „Super Mężczyzny”. Chwilę później widownia mogła wczuć się w rockowy klimat, o który zadbał zespół „Black Orange”. Niezwykły głos wokalistki w połączeniu z mocnym brzmieniem gitary elektrycznej, basu i perkusji był prawdziwą muzyczną ucztą.

Ważną część wydarzenia stanowiło rozstrzygnięcie konkursu „Kobieta Aktywna Gminy Międzyrzec Podlaski 2019”. Miał on na celu przede wszystkim uhonorowanie aktywności przedstawicielek płci pięknej,  a także upowszechnienie ich działalności w różnych aspektach funkcjonowania lokalnych społeczności. Do tegorocznej edycji zostało nominowanych 15 kobiet. Każda z nich została zaproszona na scenę, gdzie wręczono im kwiaty. Wśród zwyciężczyń znalazły się Zofia Nestorowicz z Zaścianek jako Kobieta Kultury, Maria Bogucka z Tłuśćca jako Kobieta Społecznik oraz Teresa Nikończuk z Berezy jako Kobieta Przedsiębiorca.

Po ogłoszeniu wyników przed publicznością stanęły panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Tłuśćca, które zaprezentowały kabaret na temat relacji damsko-męskich. Podczas wydarzenia zebrani mieli okazję skorzystać z ofert przygotowanych przez stowarzyszenia, kluby, firmy kosmetyczne, medyczne, prywatną szkołę rodzenia oraz innych wystawców. Niemałą atrakcją była również loteria ufundowana przez Krzysztofa Adamowicza, wójta gminy Międzyrzec Podlaski oraz zaprzyjaźnione firmy, dzięki którym do uczestników forum powędrowały liczne upominki. Nie mogły narzekać również dzieci, na które czekały animacje zapewnione przez pracowników Gminnego Ośrodka Kultury oraz biblioteki.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *