Kobiety spotkały się na sejmiku

DSC_3671

Spotkanie zostało zorganizowane dla kobiet. Po raz kolejny każda z pań miała możliwość zrobienia czegoś dla siebie. Występy, nowe pomysły, zdrowie, uroda to tylko namiastka tego, co oferował Sejmik Kobiet.

Wczoraj (14 marca) w Białej Podlaskiej odbył się IX Sejmik Kobiet Powiatu Bialskiego organizowany przez Starostwo Powiatowe.

– Miniony rok został ogłoszony przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej rokiem „praw kobiet”. Z racji tego Sejmik Kobiet to idealna forma uczczenia tego święta. Panie uczestniczące w Sejmiku zdały sobie sprawę z tego, że nie są bierne, ponieważ czynią wiele dobrego i wnoszą wiele nowych pomysłów w życie lokalnej społeczności – mówi Mariusz Kiczyński, przewodniczący rady powiatu bialskiego.

Kobiety, które zebrały się na spotkaniu utwierdziły się także w przekonaniu, że do aktywnego działania motywuje je chęć pracy i aktywność zawodowa.

Występ artystyczny grupy tanecznej umilił czas oczekiwania na dalsze punkty spotkania.

„Podlasie” to zespół Pieśni i Tańca AWF w Białej Podlaskiej, który istnieje od 50 lat. W swoim występie członkowie zespołu zaprezentowali układy łączące dwa rodzaje tańca Folk i Jazz.

Wykład pt. „Codzienna troska o kręgosłup”, który wygłosiła doktor Urszula Parnicka, nawiązywał do wystąpienia Małgorzaty Sitarczyk, która współpracuje z Wyższą Szkołą Ekonomii i Innowacji w Lublinie. Po wykładach, na uczestniczkach zrobił wrażenie występ utalentowanej tancerki z Białorusi Angeliny Nikołajewnej Pipper. Każda z pań miała możliwość obejrzenia lub wykonania doświadczenia chemicznego, które przygotowała pani Agnieszka Wdowczyk.

Podczas spotkania kobiety mogły skorzystać z wielu atrakcji i konkursów. Miały możliwość uzyskania porady ekspertów w dziedzinie kosmetyki.
Ponadto, swoje stanowiska miały także Gminne Ośrodki Kultury. Tam z kolei można było obejrzeć różnorodne ozdoby wielkanocne, wszelkiego rodzaju własnoręcznie robioną biżuterie i inne ciekawe przedmioty.

Każda z pań miała możliwość poznania nowych ludzi, zebrania informacji w wielu dziedzinach, a także skorzystania ze specjalnie przygotowanego poczęstunku.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *