Kolędowały pokolenia (FOTO)

Kolędowały pokolenia (FOTO) 15
Na konstantynowskiej scenie przez ponad cztery godziny rozbrzmiewały kolędy w wykonaniu dorosłych i dzieci. Bożonarodzeniowe pieśni śpiewane były nie tylko po polsku, ale również w języku białoruskim i po łacinie.
W połowie stycznia odbyły się 25 Prezentacje „Za kolędę dziękujemy” – 19 raz na poziomie powiatowym, a 6 na poziomie międzywojewódzkim. Publiczność miała okazję podziwiać jasełka przygotowane przez przedszkolaki, uczniów miejscowej szkoły podstawowej, a także osoby niepełnosprawne. Mnóstwo emocji wzbudziły występy małych solistów, którzy swym śpiewem wzruszali szeroko zebraną widownię.Kolędowały pokolenia (FOTO) 16
Kolędowały pokolenia (FOTO) 17
Podczas wydarzenia wystąpiło wiele chórów i zespołów. Można było usłyszeć Scholę i Chór z parafii w Łomazach, Chór Parafialny z Konstantynowa i chórek szkolny oraz grupę kolędników oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Konstantynowie. Wśród zespołów znaleźli się Mielniczanie, Kolorowe Nutki z Rokitna, Pogodna Jesień i Melizmat z Konstantynowa. Zaprezentowały się też dzieci z lokalnego przedszkola.
 Kolędowały pokolenia (FOTO) 18 Kolędowały pokolenia (FOTO) 19
Kolędy zaśpiewali również soliści – Lena Żuk, Magda Karczmarz, Oliwia i Nikola Siwek, Maja Doroszuk, Dominika Stolarek, Bartłomiej Juszkiewicz, Gabriela Stańczuk – Zarzycka, Weronika Franczuk oraz Julia Semeniuk.
Kolędowały pokolenia (FOTO) 20 Kolędowały pokolenia (FOTO) 21 Kolędowały pokolenia (FOTO) 22
Z dużą aprobatą publiczności spotkały się występy osób niepełnosprawnych z Konstantynowa. Uczestnicy i instruktorzy Warsztatu Terapii Zajęciowej przedstawili jasełka, a kolędy wykonał zespół Zacisze, który tworzą mieszkańcy i pracownicy Domu Pomocy Społecznej.26

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *