Kolejna porażka zawodniczek AZS PSW

Kolejna porażka zawodniczek AZS PSW 15
Pomimo prowadzenia, futbolistkom z Białej Podlaskiej nie udało się przywieźć punktów z Łodzi.

Spotkanie w ramach 18 kolejki Ekstraligi kobiet zostało rozegrane 28 marca o 15.00 na stadionie UKS SMS. Zawodniczkom obydwu zespołów zależało na zwycięstwie i zatarciu złego wrażenia po ostatniej serii spotkań, w której zgodnie przegrały po 5:0. Białczanki musiały uznać wyższość PWSZ Wałbrzych, a Łodzianki Medyka Konin.

Mecz w Łodzi był dosyć wyrównany, a w pierwszej połowie żadna z drużyn nie potrafiła zdobyć otwierającej bramki. Po zmianie stron było już zdecydowanie więcej emocji, szczególnie od 64 minuty, kiedy to Klaudia Lefeld wyprowadziła AZS PSW na prowadzenie.

Piłkarki UKS SMS rzuciły się do odrabiania strat i już po ośmiu minutach Paulina Filipczakwyrównała skutecznie wykańczając akcję po rzucie rożnym. Gospodynie meczu nie poprzestały na tym i w 75. minucie Nikola Karczewska wyprowadziła łodzianki na prowadzenie.

Przyjezdne nie potrafiły już skutecznie odpowiedzieć i pomimo dobrej postawy, ostatecznie uległy 1 do 2. Okazję do rewanżu będą miały już w sobotę 31 marca, kiedy to podejmą na swoim stadionie Olimpię Szczecin. Zawodniczki AZS PSW aktualnie zajmują 9 miejsce w tabeli Ekstraligi.

UKS SMS Łódź – AZS PSW Biała Podlaska 1:2 (0:0) Filipczak 72’, Karczewska 76’ – Lefeld 64’
UKS SMS Łódź: Paturaj – Kurzawa, Zdunek (Filipczak 67), Konet, Molenda – Enjo (Kołodziejek 60), Walak, Parczewska, Kharlanava (Osińska 88), Wiankowska (Wesołowska 90) – Karczewska
AZS PSW Biała Podlaska: Dewicka – Sosnowska, Bosak, Edel, Kapustsina (Karplyuk 85) – Wołos (Dranouskaya 60), Kuciewicz, Cieśla, Michalska, (Mikołajczak 85), Gąsieniec – Lefeld.