Kolejna „Wampiriada” i kolejne litry krwi dla potrzebujących

krew krwiobus
Karolina Jaszczuk

Przed głównym budynkiem Państwowej Szkoły Wyższej w Białej Podlaskiej po raz kolejny stanął specjalny ambulans. Była to już siódma edycja zbiórki krwi.

„Wampiriada” odbyła się w minioną środę (9 maja). Jest to ogólnopolska akcja studencka, której organizatorem jest Niezależne Zrzeszenie Studentów. W bialskiej uczelni koordynatorem zbiórki jest Studenckie Koło Naukowe eRka.

Wydarzenie odbywa się przy współpracy z Regionalnymi Centrami Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Podczas akcji wszyscy chętni mają szansę oddać krew w wyspecjalizowanych krwiobusach.

– Teraz zmienia się nieco podejście zarówno studentów jak i całego społeczeństwa do tego, żeby pomagać i oddawać krew. Jest coraz więcej ludzi. Wiele osób oddawało krew miesiąc czy dwa miesiące temu i dzisiaj nie mogą tego zrobić. Ale wiemy o tym, że chodzą i oddają – tłumaczy Dominika Siennicka, przewodnicząca Studenckiego Koła Naukowego eRka.

Podczas akcji w bialskiej uczelni chętnych do oddania krwi było 25. Niestety podobnie jak w ubiegłym roku znaczna część osób nie mogła tego zrobić ze względu na zbyt niskie stężenie hemoglobiny. Ostatecznie krew oddało 19 osób.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *