Kolejne inwestycje w łomaskiej gminie

Kolejne inwestycje w łomaskiej gminie 16
fot. Gmina Łomazy fb

W gminie Łomazy trwają remonty. Mieszkańcy będą mogli cieszyć się nowymi chodnikami. Część kosztów zostanie pokryta ze środków powiatu bialskiego.

W zeszłym roku przeznaczono kwotę 10 tysięcy złotych na remont chodnika przy ulicy Kościuszki w Łomazach. Były to pieniądze do wykorzystania z funduszu sołeckiego Łomaz II. – Chodnik był zapadnięty, płytki popękane, dlatego uwzględniliśmy prośbę mieszkańców w naszym budżecie i w tym roku wykonujemy pierwszy etap remontu chodnika przy ulicy Kościuszki. W następnych latach będziemy chcieli wyremontować cały odcinek w kierunku ulicy Podrzecznej. Remont będzie polegał na wymianie krawężników, ułożeniu nowej kostki i wykonaniu wjazdów – mówi Jerzy Czyżewski, wójt gminy Łomazy. Koszt remontu wyniesie około 40 tysięcy złotych. Mieszkańcy będą mogli cieszyć się nowym chodnikiem już pod koniec miesiąca. 

Przetarg na chodnik przy ulicy Brzeskiej również został już rozstrzygnięty. Koszt budowy wyniesie około 250 tysięcy złotych. – Jest to drugi etap. W zeszłym roku razem z powiatem bialskim zrealizowaliśmy pierwszy etap budowy na około 100 tysięcy złotych – wyjaśnia włodarz. – Koszty sfinansowane zostaną w 75 procentach z budżetu gminy, a 25 procent z budżetu powiatu bialskiego. Będzie wykonany nowy chodnik, wjazdy do posesji. Przestawione zostaną również słupy, które są w kolizji z chodnikiem.

Udostępnij!

Komentarze: 1

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *