Kolejne wyróżnienie gminy

Kolejne wyróżnienie gminy 15
fot. Podinspektor ds. promocji, kultury i współpracy z organizacjami pozarządowymi w Międzyrzecu Podlaskim

,,Gmina Przyjazna Mieszkańcom” to tytuł przyznawany przez Lubelski Klub Biznesu w ramach Programu Promocji Gmin Business Exellence 2018. Tym razem tytuł ten został przyznany międzyrzeckiej gminie.

Stowarzyszenie Lubelski Klub Biznesu to największa organizacja biznesowa w regionie. Działają na rynku już 18 lat, zrzeszają ponad 300 przedsiębiorców. “Gmina Przyjazna Mieszkańcom” to wyróżnienie, które ma wskazać, nagrodzić i wypromować najlepsze samorządy województwa lubelskiego za inicjatywę i przedsiębiorczość własną, a także rozwój, wspieranie przedsiębiorczości na terenie samorządu poprzez tworzenie sprzyjających warunków dla biznesu.

Do tytułu ,,Gmina Przyjazna Mieszkańcom” nominowane są samorządy wyróżniające się przedsiębiorczością. Są to gminy, których polityka inwestycyjna, promocja, zarządzanie i wiele innych uzyskują najwyższe oceny Komisji i Kapituły Programu.

Podczas Gali Finałowej Programu, która odbyła się 7 czerwca Krzysztof Adamowicz, wójt gminy Międzyrzec Podlaski odebrał wyróżnienie. Gmina Międzyrzec Podlaski została doceniona za liczne inicjatywy prospołeczne. Zwrócono uwagę na wsparcie Urzędu w zakładaniu stowarzyszeń dla mieszkańców, a także na skuteczne pozyskiwanie funduszy zewnętrznych.

– Lubelski Klub Biznesu docenił starania związane z działalnością na rzecz mieszkańców, dzieci, a także osób starszych. Komisja uznała, że gmina na taki tytuł zasługuje. Cieszę się, tym bardziej, że jest to ocena zewnętrzna, a w związku z tym na tle województwa lubelskiego gmina wypada bardzo dobrze – mówi wójt Krzysztof Adamowicz. – Prowadzimy wiele działań, dzięki którym zostaliśmy zauważeni.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *