Kolejne znalezisko w drelowskiej gminie

Kolejne znalezisko w drelowskiej gminie 15

Po ostatnich słynnych znaleziskach w Witorożu mamy kolejne. Odnaleziono pamiątki z okresu wpływów rzymskich.

Na terenie gminy Drelów, w jednym z pobliskich lasów znaleziono 75 srebrnych denarów pochodzących z okresu II i III wieku. Mieszkaniec gminny Drelów podczas spaceru odkrył w lesie ciekawe znalezisko.

Mężczyzna o znalezionych przedmiotach poinformował Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Okazało się, że są to monety (denary) pochodzące z okresu wpływów rzymskich. Po zawiadomieniu odpowiednich osób, przedstawiciel konserwatora wraz ze znalazcą odnaleźli kolejne monety. Kilka dni później, z inicjatywy Bialskiej Delegatury Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków, wraz z Muzeum Południowego Podlasia i Kołem Naukowym „Fibula” wyruszono na dalsze poszukiwania. W sumie odnaleziono 75 denarów.

Kierownik delegatury wystąpi do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z prośbą o przyznanie nagrody dla mieszkańca gminy Drelów. Nagroda będzie przyznana za godne naśladowanie i świadome postępowanie.

Monety będą znajdowały się w zbiorach Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej, nie wykluczone jest także to, że zostaną one pokazane w Drelowie.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *