Kolejny przypadek chorego na COVID-19 z Białej Podlaskiej

Kolejny przypadek chorego na COVID-19 z Białej Podlaskiej 16

Piąta osoba z Białej Podlaskiej jest zakażona koronawirusem. Wojewoda lubelski informuje, że młody mężczyzna jest wstanie dobrym. 

– Na terenie województwa lubelskiego mamy dziewięć nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczą m.in. mężczyzny w przedziale wieku 21-40 lat z Białej Podlaskiej – informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik prasowy wojewody.

Osoba jest w stanie dobrym i miała kontakt z przypadkiem potwierdzonym.

Na dzień 16 kwietnia na godz. 10.00 na terenie województwa lubelskiego odnotowano w sumie 278 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, w tym 10 osób zmarłych i 86 ozdrowieńców.

Jest to piąta osoba, która zachorowała w Białej Podlaskiej. W bialskim szpitalu przebywa również pacjent chory na COVID-19, mieszkaniec sąsiedniego powiatu.

Udostępnij!

Komentarze: 4

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

    1. Pacjent jest z powiatu Parczewskiego, dlatego jest w ststystykach tamtejszego powiatu. Nic nie jest ukrywane, ponieważ w dzisiejszych 10 osobach z woj. Lubelskiego, jest podany nowy przypadek pacjenta po 61 roku życia z powiatu Parczewskiego.

  1. Na milion mieszkańców przypada niecałe 4tys testów. Czyli na 1tys przypadają 4 testy. Czyli na całą BP można powiedział, że przetestowano ok 240 osob, a dla pozostałych 59tys ludzi testów nie ma. Kropla w morzu.