Kolejny przypadek koronawirusa w regionie

Kolejny przypadek koronawirusa w regionie 16

To już piąta osoba chora na COVID-19 w naszym regionie. Tym razem jest to kobieta w średnim wieku, która miała styczność z osobą chorą.

– Na terenie województwa lubelskiego mamy 6 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczą m.in. kobiety w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu bialskiego, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym – informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik prasowy wojewody.

Jest to pierwsza osoba zakażona z powiatu bialskiego. Mamy już cztery osoby chore w Białej Podlaskiej.

Dane dotyczące sytuacji wywołanej koronawirusem SARS-CoV-2 na dzień 13 kwietnia 2020 roku na terenie województwa lubelskiego: 

1. Liczba osób hospitalizowanych w ciągu ostatnich 24 godzin z podejrzeniem zakażenia koronawirusem – 15.

2. Liczba osób poddanych kwarantannie – 7968.

3. Liczba osób objęta nadzorem epidemiologicznym –  1799.

Do dnia 13 kwietnia 2020 roku na terenie województwa lubelskiego potwierdzono badaniami laboratoryjnymi 239 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 78 ozdrowieńców i zarejestrowano 10 zgonów.

 

Udostępnij!

Komentarze: 16

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

 1. A na mszy w kosciele na terebelskiej ks.proboszcz przez mikrofon zapraszal do komunii osoby stojace pod kosciolem. Widac tez bylo osoby stojace w zakrystii ktore mialy wejsc na komunie oczywiscie podawana do ust. Msza nagrana sprytnie widac caly czas tylko oltarz a w czasie komunii czy adoracji krzyza pokazane byly zblizenia na krzyz. Podobnie w niedziele procesja na zewnatrz ale nie bylo widac ile tak naprawde ludzi weszlo do kosciola.to kolejny przypadek naruszenia zakazow i brak odpowiedzialnosci. Msze mozna zabaczyc na fcb parafii. Ktos kto nagrywal pomyslal jak ukryc prawde

  1. Pani albo robi to celowo albo nie widzi jak manipuluje informacją.
   Jak dla mnie – z Pani wypowiedzi wynika, że ma Pani monopol na prawdę. Kamerzysta w kościele, o którym Pani wspomniała wg mnie nagrał to, co powinno być najistotniejsze dla ludzi, którzy oglądali transmisję. Miał nagrywać prawie pusty kościół? Jak skorzystaliby wtedy oglądający? Komunia duchowa, do której jesteśmy zmuszeni przez obecną sytuację nie polega na patrzeniu jak inni to robią… Dlaczego przeszkadzała Pani kamera skierowana na krzyż? Nagranie miało pomagać modlącym się przed monitorami i wg mnie właśnie tak było. Po co te domysły? – naprawdę najbardziej istotne było dla Pani to, żeby policzyć osoby?
   Osobiście też powiem, że kto choć raz (po ogłoszeniu obostrzeń do 5 osób w kościele) poszedł na Mszę do kościoła, o którym Pani wspomina, to wie, że akurat tam ks. proboszcz od początku pilnował wskazanego porządku.
   Sposób przyjmowania Komunii zostaje natomiast wyborem wiernych (jest zalecenie na rękę). Skąd mamy mieć pewność, że na rękach nie ma wirusa? – przecież ciągle musimy je myć właśnie z powodu zagrożenia… Prawdopodobieństwo zarażenia jest więc podobne (jeśli nie większe…)
   I jeszcze odnośnie manipulacji:
   1. Pisze Pani – „Widac tez bylo osoby stojace w zakrystii ktore mialy wejsc na komunie oczywiscie podawana do ust”. Skoro więc widać osoby, które miały niby wejść na komunie – to skąd taka pewność, że oczywiście podawano ją do ust…
   2. Pisze Pani – „Podobnie w niedziele procesja na zewnatrz ale nie bylo widac ile tak naprawde ludzi weszlo do kosciola.to kolejny przypadek naruszenia zakazow i brak odpowiedzialnosci”. Skoro nie widać ile ludzi weszło, to skąd ta pewność, że za dużo?
   Można byłoby się pokusić o oskarżenie za jawne pomówienie. Przypuszczam, że nie chciałoby się proboszczowi tym zajmować…
   Żenująca manipulacja proszę Pani…

 2. Ksiądz powinien dawać przykład a nie robić szopki ludzie musieli pozamykać firmy tracą dochody nie mają za co żyć i muszą stosować się do obostrzeń jak wszyscy to wszyscy

 3. Pani Gosiu ! Proszę nie robić zamieszania i obrzydliwie oczerniać Proboszcza z parafii bł. Honorata. Sama osobiście w jedną z niedziel, kiedy był już nakaz udziału 5 osób we Mszy Świętej, przyszłam pół godziny przed mszą na plac kościoła. Byłam 5 w kolejce, ustawionej w przepisowej odległości. Nie weszłam na Mszę Świętą, bo przyszła osoba, która zamówiła intencję. Ja musiałam wrócić do domu. Pan kościelny zamknął drzwi na klucz. Nie było to miłe, ale taka jest sytuacja. W jakim celu pisze pani takie oszczerstwa? Proszę się zastanowić, czy przypadkiem swoich problemów ze sobą, nie przelewa pani na innych?