Kolejny sprzęt od WOŚP trafił do bialskiego szpitala

Resized_20181012_094006_65001

Inkubator, pompy infuzyjne, kardiomonitor i respirator noworodkowy – to m.in. te dary wpłynęły do szpitala w Białej Podlaskiej. Ale sprzęt trafił nie tylko tam.

Nowy zestaw, z którego skorzystają najmłodsi pacjenci pojawił się w Oddziale Neonatologicznym Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej. Trafiły tam inkubator transportowy wyposażony w respirator noworodkowy, ssak, pompy infuzyjne, kardiomonitor, pulsoksymetr – sprzęt z własnym zasilaniem i trzy lampy ledowe. Cały sprzęt warty jest około 300 tys. zł. Dodatkowo oddział otrzymał respirator noworodkowy i dwa aparaty wspomagające oddychanie o wartości ponad 206 tys. zł. Z kolei do Ośrodka Opieki Medycznej „Domowy Szpital”  trafiły materace przeciwodleżynowe za około 147 tys. zł.

– To już kolejna partia darów z Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na tym się nie kończy spływ sprzętu do nas. Niewątpliwie, to co otrzymaliśmy, z punktu widzenia opieki nad noworodkiem w ciężkim stanie, jest bardzo istotne, bo życie zaczyna się na porodówce – zaznacza lek. med. Riad Haidar, Ordynator Oddziału Neonatologicznego im. Wielskiej Orkiestry Świątecznej Pomocy WSzS w Białej Podlaskiej. Sposób zaopatrzenia dzieci i przygotowania do transportu jest bardzo istotny, bardzo ważne jest również w czym będą transportowane z sali porodowej na Oddział Intensywnej Terapii Noworodka.

Udostępnij!

Komentarze: 3

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Pięknie! Super sprawa, Rodzice Maleństw które znajdą się w potrzebie będą spokojniejsi, a Dzieciaczki czekające na przyjście na Świat na pewno by podziękowały :):):):):):)