Kolejny tytoniowy przemyt udaremniony

Kolejny tytoniowy przemyt udaremniony 15

Mężczyzna próbował przewieźć w samochodzie ciężarowym nielegalne wyroby tytoniowe. Został zatrzymany, a przeciwko niemu toczy się postępowanie karne. W tym roku to już kolejny taki przypadek na terenie koroszczyńskiego terminalu samochodowego.

W minioną sobotę (17 lutego) w miejscowości Koroszczyn doszło do zatrzymania 37 – letniego kierowcy, który przewoził w swoim samochodzie ciężarowym papierosy bez znaków polskiej akcyzy. Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej zabezpieczyli 18 540 paczek nielegalnych wyrobów tytoniowych na terenie Terminalu Samochodowego w Koroszczynie.

Kolejny tytoniowy przemyt udaremniony 16

Funkcjonariusz z Oddziału Celnego w Koroszczynie wyznaczył do szczegółowej kontroli ciągnik siodłowy z naczepą na polskich numerach rejestracyjnych. Samochód ciężarowy został prześwietlony urządzeniem RTG. Analizując obrazy skanów funkcjonariusze z Pierwszego Referatu Realizacji w Terespolu przeszukali pojazd. Okazało się, że w przerobionym dachu naczepy ukryte są papierosy. Wartość rynkowa znalezionej kontrabandy wynosi ponad 241 tys. złotych.

Kolejny tytoniowy przemyt udaremniony 17

Przeciwko zatrzymanemu obywatelowi Polski toczy się karne postępowanie skarbowe, a samochód ciężarowy wraz z naczepą posłuży jako dowód w sprawie. Postępowanie prowadzi Lubelski Urząd Celno-Skarbowy – Delegatura w Białej Podlaskiej.
W tym roku to kolejne zatrzymanie przez funkcjonariuszy Izby Administracji Skarbowej w Lublinie na Terminalu Samochodowym w Koroszczynie próby przemytu nielegalnych papierosów.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *