Kolejny wyciek amoniaku? Ewakuowano 160 osób

YXJ0aWNsZXMvMjAxODA0MjQxMTAyMDQtNjQtOS5qcGc=,800,420
Zaledwie dwa dni temu miała miejsce taka sama sytuacja. W międzyrzeckim zakładzie drobiarskim ponownie musiały interweniować odpowiednie służby.
– Dzisiejszy wyciek ma związek z sytuacją, która miała miejsce w niedzielę. Najprawdopodobniej doszło do rozszczelnienia części instalacji chłodniczej. Wtedy jedna osoba została poszkodowana. Natychmiast wszczęto akcję naprawczą z udziałem służb i inspekcji zewnętrznych. W poniedziałek nie odbywały się żadne procesy produkcyjne – zaznacza Grażyna Prokopiuk, dyrektor generalny Sedar S.A.

Dzisiaj po zakończeniu wszelkich napraw i upewnieniu się, że zagrożenia nie ma, wznowiono produkcję. Po około dwóch godzinach pracy (około godz. 10) dwie pracownice zgłosiły, że źle się czują, że jest im słabo. – Dla upewnienia się, że wszyscy pracownicy będą mieli bezpieczne warunki, zarządziliśmy pełną ewakuację zakładu – wyjaśnia dyrektor. – Najprawdopodobniej w części produkcyjnej nieużywanej pozostała niewielka ilość amoniaku, która mogła spowodować chwilową emisję.

– Strażacy ewakuowali z miejsca zdarzenia około 160 osób. Na tę chwilę sześć osób jest poszkodowanych. Zostały one przetransportowane do szpitali – mówi Tomasz Stachyra, oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej PSP w Lublinie. – Aktualnie strażacy rozbierają część wewnętrzną budynku, w którym odnotowane były stężenia amoniaku. Istnieje prawdopodobieństwo, że w przestrzeni zamkniętej znajduje się źródło emisji wyczuwalnej dziś substancji – dodaje. Teren jest zamknięty i zabezpieczony.

W tej chwili nikomu już nie grozi niebezpieczeństwo. Jak tłumaczy dyrektor Prokopiuk, wstępnie ustalono, że nie doszło do kolejnego wycieku amoniaku. – Trwa procedura wyjaśniająca. Nie występuje zagrożenie dla zdrowia i życia pracowników zakładu, a także okolicznych mieszkańców. Wszyscy są bezpieczni. Wznowimy produkcję, gdy będziemy mieli pewność, że wszystko jest w porządku.

Burmistrz Zbigniew Kot o wycieku amoniaku w Międzyrzecu Podlaskim

Opublikowany przez Biała24 24 kwietnia 2018

Wyciek amoniaku w Międzyrzecu Podlaskim. Konferencja władz zakładu I straży pożarnej

Opublikowany przez Biała24 24 kwietnia 2018

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *