Kompletnie pijany uciekał przed policją

Kompletnie pijany uciekał przed policją 16

Bialscy policjanci zatrzymali 28-letniego kierowcę VW, który próbował uniknąć kontroli drogowej. Gdy mundurowi zatrzymali auto „pirata drogowego” okazało się, że mężczyzna ma w organizmie niemal trzy promile alkoholu, nie posiada też prawa jazdy.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 10.30 na skrzyżowaniu ul. Zamkowej i Warszawskiej w Białej Podlaskiej. – Policjanci Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego zauważyli VW-na, którego zarówno kierowca jak też pasażer nie stosowali się do obowiązku używania pasów bezpieczeństwa podczas jazdy. Podejrzenia wzbudzał też sposób jazdy kierowcy. Kiedy mundurowi zrównali się z pojazdem dali kierowcy sygnał do zatrzymania. Mężczyzna nie stosował się jednak do wskazówek. Na widok mundurowych, z pasa do skrętu w lewo kierowca VW pojechał prosto, próbując uniknąć kontroli – informuje podkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy bialskiej policji.

Policjanci natychmiast ruszyli za kierowcą. Ten nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe, cały czas zwiększając prędkość. Na ul. Zamkowej policjanci zablokowali VW uniemożliwiając mu dalszą jazdę.

Za kierownicą pojazdu siedział 28-letni mieszkaniec gminy Hanna. Badanie wykonane przez mundurowych potwierdziło niemal 3 promile alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo „amator jazdy na podwójnym gazie” nie posiadał uprawnień do kierowania, gdyż jak oświadczył zostały mu zatrzymane kilka lat wcześniej. Potwierdzili to mundurowi wykonujący czynności w sprawie.

Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie również za popełnione wykroczenia.

Udostępnij!

Komentarze: 2

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Ilość rajdowców „na gazie” systematycznie rośnie. Zakazy tego nie ograniczą. Niezbędna jest konfiskata samochodów i motocykli pijanej husarii. Nie czekajmy na śmierć niewinnych ludzi.