Koncertowy kwiecień

Koncertowy kwiecień 15
Nietuzinkowi artyści ukażą piękno muzyki oraz twórczość inspirowaną okresem wielkanocnym.

XII edycja cyklu Wielkanocnych Koncertów Muzyki Sakralnej odbędzie się w Bialskim Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Cykl koncertów zaplanowano na 15, 22 oraz 29 kwietnia.

Wydarzenie jest organizowane od 2006 roku i skupia artystów z całej Polski. W bialskim Sanktuarium gościł już m.in. śp. prof. Stefan Stuligrosz i jego „Poznańskie Słowiki”, Warszawska Orkiestra Symfoniczna „Sonata” czy Krakowskie Trio Stroikowe.

Występy będą wspaniałą okazją do uczczenia 200-lecia powstania diecezji siedleckiej oraz 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

W niedzielę 15 kwietnia o godzinie 19 serię koncertów zainauguruje archikatedralny chór męski „Cantores Minores” z Warszawy pod dyrekcją Franciszka Kubickiego. Zespół założony w 1990 roku koncertował z orkiestrami symfonicznymi w Polsce i zagranicą. Na swoim koncie ma występy we Włoszech, Rosji i Czechach, a także udział w produkcjach teatralnych i telewizyjnych.

Kolejny weekend upłynie pod znakiem muzyki instrumentalnej. Białą Podlaską odwiedzi łukowski organista dr Mateusz Rzewuski, który w sezonie 2016/2017 koncertował w Luksemburgu, Francji, Niemczech, Czechach, Słowacji, Finlandii oraz Polsce. Jego występu można będzie wysłuchać 22 kwietnia o godzinie 19.

Tegoroczną serię koncertów zakończy Zespół muzyki dawnej IL TEMPO z Warszawy pod dyrekcją prof. Agaty Sapiechy wykonujący muzykę instrumentalną i wokalno-instrumentalną – od wczesnego baroku po klasycyzm, kameralną i orkiestrową.
Trzon zespołu stanowią Agata Sapiecha, Maria Dudzik, Lilianna Stawarz, Marcin Zalewski i Małgorzata Wojciechowska.

Zespół miał zaszczyt występować na zaproszenie Ambasadora Brytyjskiego przed Jej Wysokością Królową Elżbietą II podczas Jej wizyty w Warszawie, a także przed Jej Wysokością Królową Zofią i Królem Juanem Carlosem.
Muzycy w bialskim Sanktuarium wystąpią 22 kwietnia o godz. 19.

Muzyka tematycznie związana ze Zmartwychwstaniem Pańskim, która wyraźnie wpisała się w kulturę kościoła, wprowadzi wszystkich obecnych w stan refleksji, co jest nieodzowną częścią okresu wielkanocnego.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *