Konkretne propozycje w sprawie stadionu. Chcą tworzyć koncepcję z mieszkańcami

DSC_0465
fot. Joanna Kuźmiuk

W ciągu 30 dni rozpoczną się pracę nad koncepcją budowy nowego stadionu. Za dziewięć miesięcy mają ruszyć pierwsze pozwolenia na budowę. W ciągu dwóch miesięcy od decyzji rady wybudowany zostanie parking. To są najważniejsze decyzje jakie zapadły wczoraj na spotkaniu dotyczącym budowy stadionu w Białej Podlaskiej.

W debacie wzięli udział przedstawiciele władz miasta, radni, prezesi bialskich spółek, władze klubów sportowych, a także przedstawiciele kibiców. Pierwsze decyzje już zapadły. Zdaniem radnych takie spotkanie było już potrzebne wcześniej. – W zgodzie z oczekiwaniami środowiska piłkarskiego i mieszkańców zbudujemy stadion na miarę możliwości finansowych miasta przy ul. Piłsudskiego 38. Ruszamy z przygotowanie koncepcji, dokumentacji technicznej, co pozwoli za 9 miesięcy wystąpić o pozwolenie na budowę. Planujemy budować parking przy stadionie od ul. Piłsudskiego – liczę na to, że radni Klubu Zjednoczonej Prawicy dotrzymają słowa i poprą ten potrzebny plan – podkreśla Michał Litwiniuk, prezydent miasta Biała Podlaska. Dodaje, że to wszystko jest możliwe dzięki dokładnej inwentaryzacji, co pozwoliło zapłacić bialskim podwykonawcom oraz uniknąć narażenia miasta na stratę ponad pół mln zł.
Co zakłada prezydent? W pierwszej kolejności musi powstać murawa, która będzie miała odpowiedni drenaż, nawodnienie i podgrzewanie. Trybuna ma być przygotowana na około 1500-2000 osób. Piłkarze mają korzystać z nowoczesnego zaplecza. Bialski Ekonomik ma mieć w końcu halę sportową.
Kolejne spotkanie w przyszłym tygodniu.
Całość spotkania można obejrzeć na naszym profilu na facebooku.

Udostępnij!

Komentarze: 17

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

 1. Ciekawe! Najpierw parking aby samochody budujące potem obiekt mogły go zniszczyć szczególnie dojazdy do parkingu z głównego wjazdu. To jakby budować bloki z tego rządowego programu najpierw siejąc wokół niego trawniki.

 2. Prezydent Litwiniuk nie byłby sobą, gdyby nie wbił szpileczki Zjednoczonej Prawicy : ,,…liczę na to,że radni Klubu Zjednoczonej Prawicy poprą ten potrzebny plan,,. Tak na marginesie, to radni Klubu Zjednoczonej Prawicy zapewnili absolutorium obecnemu Przezydentowi, w przeciwieństwie do ,,pieszczochów,, z Klubu Białej Platforządowej. Nie wiem czy wszyscy wiedzą, ale dwukrotny kolejny brak absolutorium, skutkuje możliwością odwołania włodarza. To tak na marginesie. W tym miejscu należy też przypomnieć, bo nie wszyscy o tym wiedzą lub chcą pamiętać, że stadion w tym miejscu Białej był już od dawna i nie jest to budowa nowego obiektu, tylko modernizacja starego. Jestem też przekonany, że gdyby nie zmiana władzy w mieście ten obiekt powstał by w planowanym kształcie. Od wyborów minęło dość dużo czasu i nie jest tajemnicą, że obecny prezydent zdecydowanie lepiej, delikatnie mówiąc, radzi sobie składając obietnice, niż je realizując. Nie jest też tajemnicą, że nie jest zwolennikiem ,,kopanej,, – chociaż sam niestety ,,charata w gałę ,, – bo środowisko ,,kopanej,, to w zdecydowanej większości zwolennicy prawicy. Uważam, że stadion powinien powstać w kształcie takim, jaki był planowany, a pozyskanie nań środków to obowiązek Prezydenta Miasta ! Podjął się tego startując w wyborach jako dotychczasowy v-ce prezydent, a więc ,,stan posiadania,, był mu doskonale znany ! Jeszcze jedno. Drużyna Podlasia rozgrywa swoje mecze w Piszczacu. Łatwiej dojść do porozumienia z wójtem gminy i władzami Lutni, niż znaleźć obiekt we własnym mieście, chociaż takowe boiska istnieją ! Dlaczego nasi piłkarze nie mogą grać na PSW, lub obiekcie Szkoły Trenerów ? Na tym drugim obiekcie powypisywali nawet : ,, Łączy Nas piłka ! ,, Chyba ich łączy, bo Nas na pewno nie, chociaż byśmy ( kibice ) chcieli !

 3. Czy pan Michalczuk o stadionie tez napisze „wiersz” o stadionie … bo epistoł o strajku powalał

 4. Do kibic: widzisz człowieku jak mało rozumiesz zapewne napisał to Trampek A nie kibic… Ale po kolei. Zapewne stadion by powstał bo zaplanowane były dwa kredyty na 52 mln. A taka kwota zablokowała by rozwój Białej na dekadę albo więcej. Raptem od wyborów minęło 7 miesięcy A oczekuję się do Litwiniuka działań l, które Stefaniuk realizował przez 4 lata vide sradion (zmieniane koncepcje, projekt, zmiany w projekcie itd.) Dopiero po 4 latach przygotowano inwestycje i na koniec Stefaniuk dał du.py wybierajac wykonawcę, który nie podołał inwestycji. A wystarczyło wpisać nazwę w Internet i pojawil9 by sie wiele informacji na temat rzetelności tej firmy. Jakim trzeba być imbecylem aby o zainteresowaniu piłka nożna mowic w kategoriach politycznych, że prawica bardziej lubi piłkę nożną niż pozostali. Idiote tylko mógł to wymyśleć. Podlasie rozgrywa swoje mecze w Piszczacu bo zarzad klubu nie potrafi dogadac sie z PSW a jest to autonomiczna jednostka nie zależna od UM i Prezydenta. Wogole ten zarząd Podlasia nawet nie potrafi zdobyć sponsorówz opiera siebtylko na spolkach miejskich co jest evenementem w skali kraju. Tak samo jest z boiskiem szkoly trenerow… wiec nie siej Trampek propagandy, bo piszesz farmazony. Jeszcze jesteście w szoku po przegranej? Doivie teraz Urzad Marszalkowski a wczesniej miasto i spółk.

 5. A ja stadionu nie chce. Nasze Bialskie środowisko kibiców to bydło jakich w naszej Polsce wiele i nie zasługuje na to aby miało stadion… Nie chce stadionu, nie chce kibiców A raczej pseudokibiców bo tego bydła się w naszym kraju nie da inaczej nazwać i nie obrażając normalnych rodzin i normalnych ludzi którzy przyszli obejrzeć mecz. A ci nasi bialscy pseudoguwniarze nie są kibicami… takie bydło z obory co się urwało z łańcucha… NIE CHCE STADIONU DLA TEGO BYDLA… REFERENDUM MIESZKANCY BIALEJ PODLASKIEJ NA CO TEN TEREN PRZEZNACZYC… Mam nadzieję że stadion nie powstanie… Piszczac to odpowiednie miejsce dla stadionu…

 6. Do Kibic. Kibice to nie cała społeczność Białej Podlaskiej. Teren powinien być wyposażony w obiekty sportowe i w takiej postaci powinien służyć mieszkańcom.

 7. Inwektywy tak charakterystyczne dla środowisk lewicowych, kierowane do innaczej myślących, jestem w stanie przełknąć, bo kto jest doskonały ? Jednak nie wycofam ani jednego słowa, które napisałem. Nigdzie nie napisałem, że prawica bardziej lubi piłkę nożną, tylko, że środowisko skupione wokół piłki nożnej w Białej Podlaskiej w większości ( bo nie całe ) to prawica. Pozdrawiam.

 8. Czy warto pchać pieniądze w stadion? Szczęśliwa będzie wąska grupa kibiców. Czy będzie to inwestycja z której skorzystają całe rodziny?NIE!!!!! Brak kultury, wszechobecne wulgaryzmy,mające miejsce podczas spotkań piłkarskich nie wspominając już asystach policyjnych. I weź tu człowieku pójdż na mecz z dziećmi. Nie szkoda wam pieniędzy? Zagorzali kibice potrafią tylko kaptur zaciągnąć na głowę,złapać piwo w rękę i rzucać mięsem( nie dotyczy to wszystkich, żeby nie było że każdy to tzw.gbur i oprych) Niech oni lepiej zajmą się promowaniem idei kibicowania drużynie, niech ściągna ludzi na stadion.Jeżeli to się nie zmieni to powiedzcie po co to?

 9. KTO POZWOLIŁ ZRUJNOWAĆ STADION W POPRZEDNIEJ WERSJI, SPRAWA JAK NAJBARDZIEJ DLA ORGANÓW ŚCIGANIA, NALEŻAŁO DOKOŃCZYĆ TYLKO ROZPOCZĘTĄ WCZEŚNIEJ MODERNIZACJĘ I TYLE

 10. Chcesz wierszyka od Mariusza, będziesz się postarać musiał, grzecznie możesz go poprosić, aby chciał peany wznosić.

 11. Szybkość budowy bedzie zależała od wartości prezentów dla zainteresowanych!!! Motocykle to już były,ciekawe co teraz?

 12. do kibic:to jest Twoje stanowisko w tej sprawie,więc nie wypowiadaj się w takim tonie jakoby masz wiedzę co by było gdyby odbyło się referendum w tej sprawie…..sądzę,że modernizacja stadionu tak wielkim kosztem wcale nie byłaby przesądzona.Samo miasto Biała Podlaska jest w bardzo złym stanie „technicznym” nazwijmy to tak.I jak sądzę te miliony mogłyby (jeżeli by były i zaistniałyby możliwości finansowania) takich….no właśnie porządków…bo to co teraz miasto sobą reprezentuje,to jeden fatalny bałagan,drogowy,architektoniczno-urbanistyczny,zagospodarowanie terenu- zieleń,stan osiedli i ich infrastruktura drogowa,brak miejsc parkingowych i fatalny stan „dzikich” parkingów,….poza tym w mieście tak zwyczajnie jest nieładnie…..delikatnie mówiąc….np. ul.Jana Pawła II itp. a może trzeba zmienić strategię zarządzania miasta nie tylko na papierze?

 13. Zgadzam się z „a może” … Biała do której jesteśmy przyzwyczajeni może tak nie razi a patrząc okiem przyjezdnych i nawet wielu mieszkańców tego „miasta” stwierdzam że Biała jest beznadziejna architektonicznie, drogowo np.skrzyżowanie Alei z Brzeską przy dawnym PKS-ie, Kolejowej z Łomaską, Fatalna nawierzchnia dróg jak „wizytówka” miasta ul.Warszawska do obwodnicy, o Sidorskiej już nie wspomnę… obraz nędzy i rozpaczy. Narożna kamienica przy Pl.Wolności z Brzeską, beznadziejna kostka na samym Pl.Wolności, ta rudera przy Piłsudskiego z Garncarską, te „kurniki” pomiędzy Policją a Brzeską… to obciach dla miasta, itd, itd ………. mam dosyć wymieniania co mi się w tym mieście nie podoba