Konkurs i wystawa dla uczczenia niepodległości

Konkurs i wystawa dla uczczenia niepodległości 16

W związku z nadchodzącą 100. Rocznicą Odzyskania Niepodległości został zorganizowany konkurs dla młodych patriotów. Dodatkowo zainteresowani będą mogli odwiedzić muzeum i skorzystać z oferty programu edukacyjnego towarzyszącego wystawie czasowej.

Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej zaprasza do udziału w konkursie z okazji 100. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Tematem konkursu jest „Biała Podlaska Czasu Niepodległości”. Konkurs został zorganizowany, aby spopularyzować tematykę historyczną miasta i regionu, pobudzić w społeczeństwie patriotyzm oraz rozwinąć talenty uzdolnionych uczniów.

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie w poszczególnych grupach wiekowych. Uczniowie szkoły podstawowej, klasy I-IV przygotowują pracę plastyczną zainspirowaną książką, bajką lub filmem o tematyce patriotycznej bądź historycznej. Tematem pracy jest „Niepodległość widziana oczami dziecka”.

Uczniowie klas V-VII i gimnazjum mogą przedstawić fotografię wybranego obiektu z miasta Biała Podlaska związaną z okresem XX – lecia międzywojennego oraz jego dokumentację. Odbitki w formacie min. 15 na 21 cm.

Dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych przygotowano temat „Ludzie okresu niepodległości”. Należy napisać pracę (czcionka Arial 12 pkt., 3 strony w formacie A4), poświęconą ludziom związanym z Białą Podlaską okresu XX-lecia międzywojennego.

Więcej informacji o konkursie pojawi się na stronie internetowej Muzeum Południowego Podlasia. Podpisane przez uczestników prace wraz z imieniem i nazwiskiem opiekuna, nazwą szkoły, adresem do korespondencji oraz numer telefonu należy wysyłać do końca czerwca tego roku na adres organizatora konkursu ul. Warszawska 12, 21-500 Biała Podlaska, z dopiskiem „Konkurs „Biała Podlaska Czasu Niepodległości”. Rozstrzygnięcie nastąpi w listopadzie. Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz dyplomy.

Honorowy patronat nad konkursem objął Dariusz Stefaniuk, prezydent miasta Biała Podlaska.

Każdy chętny może zobaczyć również w Muzeum Południowego Podlasia wystawę czasową oraz wziąć udział w programie edukacyjnym pt. „O Polskę… Z kolekcji Muzeum Południowego Podlasia”. Program będzie trwał od lutego do maja tego roku. Wszelkie szczegółowe informacje oraz zgłoszenia grup dostępne są pod numerem telefonu 83 341 67 58.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *