Konopie rosły między ogórkami

Konopie rosły między ogórkami 16

Mężczyźni „wpadli” podczas rutynowej kontroli. Jak się okazało, w ich miejscach zamieszkania znaleziono o wiele więcej narkotyków niż w aucie.

W poniedziałek (6 lipca) bialscy policjanci zwrócili uwagę na podróżujących autem, którzy zachowywali się bardzo nerwowo podczas rutynowej kontroli. Podczas legitymowania, jeden z nich postanowił uciec pieszo. – Jak się okazało, w pojeździe i rzeczach osobistych mężczyzna posiadł znaczne ilości amfetaminy i marihuany – pisze podinsp. Beata Miszczuk z bialskiej komendy policji.

Podczas prowadzonych czynności kryminalni ustalili inne powiązane ze sprawą osoby. Byli nimi członkowie najbliższej rodziny. Przeszukano miejsca zamieszkania braci i ujawniono uprawę 40 sztuk konopi w różnym stadium wzrostu. Większość z krzaków rosła na polu pomiędzy ogórkami. Łącznie zabezpieczono ponad 131 gramów amfetaminy, ponad 81 gramów marihuany oraz inne substancji psychotropowe.

Dzisiaj (9 lipca) zastosowano wobec mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Zgodnie z Ustawą o Przeciwdziałaniu Narkomanii za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij!

Komentarze: 2

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *