KONTAKT BP24: Niebezpiecznie pochylony słupek przy bramie do parku

37580893_1759435547497367_4952047706890567680_n
fot. nadesłane

Od kilkunastu dni mieszkańcy jak i goście odwiedzający park w centrum miasta muszą uważać na siebie. Przy obecnym głównym wejściu słupek chyli się ku upadkowi.  Jak twierdzą przechodnie, zagraża to ich bezpieczeństwu, bo jest on nieprawidłowo zabezpieczony. 

Na naszą platformę Kontakt BP24 dostaliśmy informacje o niebezpiecznym miejscu w Białej Podlaskiej. – Tuż przy obecnie głównym wejściu do parku Radziwiłłowskiego od strony Warszawskiej uszkodzony i pochylony jest słupek ogrodzeniowy. Podparty deską i ogrodzony wątpliwymi płotkami – nie budzi to estetyki i bezpieczeństwa w naszym mieście –  podkreśla Antoni  Łukaszuk. Dodaje, żeby ktoś w końcu się zainteresował sprawą.

Zwróciliśmy się z zapytaniem do Urzędu Miasta o to, czy służby miejskie wiedzą o tym problemie oraz o to, kiedy słupek będzie zabezpieczony inaczej niż zwykłą deską.

– Podczas prac remontowych, kierowca jednej z ciężarówek nie zachował należytej ostrożności i uszkodził słupek. Został on zabezpieczony. Urząd Miasta czeka na wycenę szkody i naprawę na koszt sprawcy.  Zostanie to wykonane w najbliższych dniach – wyjaśnia Gabriela Janicka, Naczelnik Gabinetu Prezydenta UM Biała Podlaska.

ZOBACZ TAKŻE: Zgłoś zdarzenie

Udostępnij!

Komentarze: 9

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Jak kierowca ma wjechać na plac jeżeli ma ograniczone pole widzenia i manewrowania na tak wąskim wjeździe. Bardzo dobrze że tak się stało. Powinni usunąć słupek bo problem zostanie a w przyszłości znowu ktoś się nie zmieści.

  2. dobra okazja do poszezenia bramy bo to co jest to nie brama wjazdowa tylko furtka na wozki dzieciece, poszerzyc o te 1,5 do 2m i bedzie z pozytkiem dla wszystkich tym bardziej ze trwa remont amfiteatru i muzeum

  3. Ale tam nie ma już żadnego słupa…wszystko usunięte. A to, że postał kilka dni to zapewne z przyczyn oczekiwania na oględziny przez firmę ubezpieczeniową.