KONTAKT BP24: Ruch w jedną stronę. Zmieniona organizacja ruchu

DSC_9957

Najkrótsza trasa łącząca osiedla przy ul. Fedorowicz a Francuską będzie od teraz przejezdna tylko w jedną stronę. Została tam zmieniona organizacja ruchu. Informację o zmianie otrzymaliśmy na Kontakt BP24

– Żadnych znaków o zmianie organizacji ruchu. Zamiast naprawić pobocza i poszerzyć jezdnię to jak to u nas poszło się na łatwiznę. Teraz jadąc w kierunku Francuskiej od Janowskiej trzeba jechać albo obwodnicą miasta lub al. Jana Pawła II. Chyba dłuższa trasa to nie dbanie o ekologię – informuje nas na Kontakt BP24 Andrzej Szulej.

Jak się okazuje znaki zakazu wjazdu, nakazy jazdy w prawo i w lewo pojawiły się na ul. Podmiejskiej wczoraj. Teraz można bez problemów jedynie jechać ulicą od strony Francuskiej.

– Zgodnie z sugestiami mieszkańców osiedla, którzy zebrali podpisy oraz interwencjami m.in. radnego Stefana Parafiniuka, wprowadzono długo wyczekiwaną zmianę organizacji ruchu w okolicach ulicy Podmiejskiej. Zastosowane rozwiązania zaproponowali sami mieszkańcy, które magistrat pozytywnie zaopiniował. W jednym kierunku można przejechać od ulicy Lipowej do Augusta Fieldorfa. Na pozostałej części Podmiejskiej ruch odbywa się bez zmian. Znacząco wpłynie to na poprawę bezpieczeństwa. Dodatkowo, na części dwukierunkowej, jeszcze w tym roku, pobocze zostanie utwardzone destruktem asfaltowym – czytamy we wpisie dokonanym na portalu informacyjnym miasta.

Policja złożyła do zarządcy drogi wniosek żeby naprawić ulice. – Informacje otrzymywaliśmy od mieszkańców za pomocą Mapy Zagrożeń. Na tej podstawie złożyliśmy wniosek do Urzędu Miasta w Białej Podlaskiej o rozważenie zmian infrastruktury. Nie skladaliśmy wniosku o zmianę organizację ruchu. O zmianie zdecydował zarządca drogi – informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy bialskiej policji.

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Zgłoś zdarzenie

Udostępnij!

Komentarze: 41

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

 1. Panie Chodziński „napraw” pan tę ulicę, to kpina z mieszkańców miasta,prawie 4 lata a nic z tym nie zrobiono,tędy jeżdżą ludzie do pracy m.in.do szpitala ,,podwożą dzieci do przedszkoli , szkoły a i często dzieci pieszo chodzą do szkoły Podst. nr 9 ! Niech tylko mi nikt nie pisze, że te znaki to dla bezpieczeństwa…..dla bezpieczeństwa to trzeba tę drogę naprawić i stworzyć bezpieczny ciąg komunikacyjny,jak trzeba to wykupić trochę gruntu by poszerzyć i móc stworzyć właściwe warunki…rondo takie ładne a kilka metrów dalej jeden wielki WSTYD.Kpina

  1. ,,jak trzeba to wykupić trochę gruntu by poszerzyć”? Brawo:/ Jak większość nie wie, bo skąd to grunty zostały już wykupione dawno a mieszkańcy z pewnościa nie zgodzą się na dalsze przesuwanie działek, najwięcej do gadania miaja Ci, którzy z ul. podmiejska mają tyle wspólnego, że stracili skrót…to jest dopiero żenada!

   1. dokładnie polski przysłowiowy CEP stracił skrót na którym zyskał od 2 do 4 minut….. tworząc tam takie niebezpieczeństwo dla pieszych czy rowerzystów …. ALE NIE WAŻNE moje 2 **RWA minuty są teraz NAJWAŻNIEJSZE !!!! JPRD!!!!!!!!!!!! co z wami ludzie????????!!!!!!!!!!!! CZY WASZE OGRANICZENIE MOŻE SIĘGNĄĆ WIĘKSZEGO DNA???????????????????

    1. Idź do lekarza nieszczęśniku. Przy imieniu i nazwisku dostaw sobie 25 wykrzykników i 1 znak zapytania. CEP to jakiś skrót?

  1. żegnać to się przed spaniem możesz. stefaniuk wygra wyboru nie w takim idiotycznym społeczeństwie brakuje kontrkandydata. więc cepie idź dalej

 2. Zamiast zrobić ulicę to najlepiej znak postawić, a kasę wydać na jakiś pomnik lub stadion które ludiom do szczęścia nie są potrzebne. Tym bardziej że na Podmiejskiej ruch się nasila względu na rozrost osiedli w tamtym rejonie miasta. Brawo panie prezydencie, nic tylko załamać ręce nad gospodarnością pana.

 3. A gdyby tak zrobić heppening i na ulicy Podmiejskiej uczepić kilka tabliczek „Aleja prezydenta tysiąclecia „? A nóż Dyzma wyłuskałby środki na naprawę nawierzchni…

 4. Jak tak można bez znaków o zmianie organizacji ruchu. Postawili i koniec. Nie mówiąc już o fakcie żerowania Policji zamiast stać gdzie jest niebezpiecznie to najlepiej pójść na łatwiznę i nabić sobie statystyki do premii. Nie mówiąc już o tym ze zaraz zaczyna się rok szkolny i żeby dojechać do nowej szkoły i przedszkola rodzice będą musieli jeździć do okoła. Paranoja … ktoś coś sobie wymyśli nie patrząc na dwa duże osiedla … może wypadało by wyremontować drogę a nie zamykać w jednym kierunku.

 5. PANIE PREZYDENCIE ” STRZAŁ W KOLANO” PRZED WYBORAM 😀 CHYBA ZE TO TAKA ZAGRYWKA ? I MIESIAC PRZED WYBORAMI ZACZNIE SIE TAM REMONT ?

 6. Panie prezydencie, najwyższy czas budować dalej al.Armii Krajowej do ul.Francuskiej. Projekt jest przecież gotowy a wybory się zbliżają.

 7. Widać tak na prawdę kto się wypowiada, najlepiej napisać poszerzyć bo państwo z bloków skrót straciło, a jadąc po ulicy nawet zjechać nie potrafią jak samochód z naprzeciwka jedzie.

  1. To teraz widać na czyją interwencje znaki postawili i komu to przeszkadzało. Pragnę przypomnieć ze drogi są publiczne i maja służyć dla wszystkich … a nie tylko jako prywatny dojazd na posesje 😉 Nie pozdrawiam

   1. To teraz proponuję dokończyć odcinek Armii Krajowej do Francuskiej i będzie po kłopocie a tak dwupasmówka kończy się w szczerym poru a Janowska na lewoskręcie w Jana Pawła zaczyna już się korkować poza godzinami szczytu !!!!!

   2. Z prywatnością to chyba nie wiele ma skoro ruch się odbywa. A jak jest potrzeba ogarnięcia Armii Krajowej to wystarczy się ruszyć i coś zadziałać bo jak widać tylko tak można coś załatwić, a nie siedzieć klepać w klawiaturę i bezsensownie narzekać. Mimo wszystko powodzenia.

   3. pewnie burasie jakbyś mieszkał na podmiejskiej to by ci nie przeszkadzało że ruch non stop bo bialskim burasom nie chce się przez światła przejechać JPRD ten kraj i wy wszyscy jesteście TOTALNĄ PORAŻKĄ

 8. do burasów prostaków i innych „wszechwiedzących” jak można porównywać ruch na jana pawła do małej uliczki podmiejskiej ????? jakim ignorantem trzeba być żeby nie widzieć problemu nie tylko kierowców na tej ulicy ale przede wszystkim pieszych ? co spasiony bucu dwie minuty cię cepie zbawi jak postoisz na światłach??? JPRD co za kretyńśkie bialskie społeczeńśtwo

 9. Taka zmiana organizacji ruchu zapewne poprawi bezpieczeństwo na tym odcinku ul. Podmiejskiej, ale na przykład rowerzystom tylko uprzykrzy życie.
  Rowerzysta jadący od strony ul. Janowskiej – np. do Urzędu Pracy/na bazar/w kierunku końca ul. Brzeskiej będzie teraz zmuszony do nadkładania drogi i jazdy znacznie ruchliwsza i niebezpieczną al. Solidarności. Dwa razy będzie musiał stać na światłach.
  Panie Prezydencie Dariuszu Stefaniuk miasto aspiruje do bycia przyjaznym miejscem dla rowerzystów – w planach są dziesiątki kilometrów nowych dróg rowerowych – a jednocześnie stawia się ich w takiej sytuacji – dla mnie to jak pokazanie środkowego palca i powiedzenie – radź sobie teraz sam.
  Wiem, że do nadrobienia jest raptem kilkaset metrów – ale proszę wierzyć, od kilku lat jeżdżę tędy regularnie do pracy i widzę jak wielu rowerzystów jeździ w kierunku ul. Brzeskiej. Teraz wszyscy będą zmuszeni jechać ruchliwą Jana Pawła II, stać na światłach i w korkach. Dla kogoś kto rowerem dojeżdża do pracy to może być stracone nawet kilka-kilkanaście minut. Starsze osoby będą teraz narażone myślę, na znacznie większe niebezpieczeństwo.
  Od lat jeżdżę rowerem po kilka tys km rocznie i naprawdę wiem, że dla rowerzystów – sytuacja się nie poprawi, Wręcz przeciwnie. Będą teraz zmuszeni jechać drogą na której czyha na nich o wiele więcej niebezpieczeństw.

  Zatem jeśli jest to możliwe Panie Dariuszu Stefaniuk – w imieniu rowerzystów (jeśli będzie trzeba zbierzemy podpisy i wystosujemy petycję) proszę o zastanowienie się czy nie warto dodać do tego znaku tabliczki „NIE DOTYCZY ROWERÓW”. W sytuacji obecnego zakazu nie zmieni się kompletnie nic!

 10. Śmiechu warte. Wokół takie duże osiedle. Wybudowano nową szkołę. A miasto robi taki numer. Rano mamy dowozic dzieci na okolo i prawdopodobnie stać w korku. Bo domyslam sie ze ul. Jana Pawła bedzie się teraz korkowac. Żałosne.

  1. Wielkie mi halo, a tak na prawdę polecam się przejechać, ani korkiw ani problemów związanych ze zmiana organizacji ruchu, no chyba ,że buraczany jadą dalej pod prąd liczac, że coś to zmieni. Dowieźć i odebrać dziecko 2 razy dziennie i przejechać raptem zazwyczaj kilka minut dłużej i z takiego powodu marudzić? Przyda się z pewnością maść na ból d**y. Pozdrawiam.

 11. Świetne rozwiązanie. Popieram. Proponuję kolejny ruch – zamiast wydawać pieniądze na budowę autostrady, lepiej postawić znaki i trochę ogrodzeń i z drogi krajowej nr 2 zrobić autostradę jednokierunkową z Warszawy do granicy. Wracać można przecież bocznymi drogami. Pieniądze zaoszczędzone, a do tego sukces w programie budowy autostrad.

  1. Weź idioto nie kpij sobie tylko sam zaproponuj lepsze doraźne rozwiązanie …. Pomniczek masz? Stadion się buduje ? Parking przy urzędzie zrobiony ? To się dusisz jak nie musisz bialski cepku

 12. Jana Pawła II będzie w roku szkolnym jeszcze bardziej zakorkowana. Wystarczyło, że ul. Polna też została zmieniona na jednokierunkową i nie ma fizycznej możliwości wyjechać w lewo rano z osiedla przy ulicy Francuskiej gdyż korek niejednokrotnie sięga od Brzeskiej aż do Żeromskiego. A wystarczyłoby gdyby był wjazd z JP II w Polną w kierunku Brzeskiej a jeśli bardzo komuś zależy, aby była to jednokierunkowa – zrobić zakaz wjazdu od Brzeskiej. Z tamtej strony i tak nie wpłynęłoby to diametralnie na natężenie ruchu.

 13. Użytkownik podpisany jako jojo napisał w tym wątku 5 komentarzy. Po przeczytaniu – jeden wniosek. Bardzo chory człowiek. Każda wypowiedź wulgarna. Nienawiść do ludzi wylewa się.

  1. wulgarność wylewa się sama jak widzi taki bezmyślny naród dla których się liczy tylko JA JA JA JA JA i MOJE MOJE NAJWAŻNIEJSZE!!!!! JAdwigo… twój rozwój umysłowy pewnie zakończył się w epoce kiedy takowe modne było nadawanie imion…. i jak nie masz pojęcia o jakieś sprawie … to to nawet nie jest dla ciebie przeszkodą że JAD w ludziach widzeć…. pewnie chodzisz namiętnie do kościoła a twój proboszcz zajmuje miejsce na równi z twoim bogiem…. czasami tylko jad możemy zwalczyć jadem….. a nastawianie drugiego policzka? wy katole jesteście w śmiesznej i chyba największej na świecie SEKCIE czarnych pedofili którzy mają niezły ubaw z wami

 14. Po raz kolejny proszę o przywrócenie ruchu jezdni dwukierunkowej…. wystosuje pismo do prezydenta i bezwzględnie wygram…w zakresie bezpieczeństwa i ochrony ludności. ….

 15. Cóż można powiedzieć… W końcu!! Należało tak zrobić już dawno. Może w końcu ruch się troszkę uspokoi. Na tej ulicy żadne polepszenie drogi nic nie da, ruch jest duży i będzie jeszcze większy jak otworzą „Ananasa”. Już w tej chwili przejście pieszo a jeszcze z dzieckiem, graniczy z samobójstwem. Rozwiązanie w dobrym kierunku. Do rozważenia zostawiłbym „Nie dotyczy rowerzystów”.

 16. Co z tego że znak stoi?? Mieszkam tuż obok znaku i wam powiem setki samochodów jedzie tamtędy na pamięć A policji jak nie było tak nie ma 😂😂😂😂