KONTAKT BP24: Założyli koszulkę Kaczyńskiemu, bo bronił Konstytucji

KONTAKT BP24: Założyli koszulkę Kaczyńskiemu, bo bronił Konstytucji 16

Na Kontakt BP24 otrzymaliśmy informację o tym, że na pomniku pary prezydenckiej znajduje się koszulka z napisem Konstytucja. Interweniowali policjanci i zdejmowali „strój” z pomnika.

– Ciekawie wygląda nasz pomnik przy placu Wojska Polskiego w Białej Podlaskiej. Myślę, że to dobra decyzja, że ktoś ubrał Pana Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w koszulkę „Konstytucja”. Nie jest to żadna obraza, ale chyba podkreślenie tego, że on będąc Prezydentem dbał właśnie o to, że Konstytucja jest najważniejszym aktem prawnym, choć może miał inne poglądy na te sprawy – podkreśla Zenon Świerzb, czytelnik, który wysłał na platformę Kontakt BP24 informację.

Policja już zajmuję się sprawą. – Około godziny 6 rano policjanci zauważyli, że na pomniku Marii i Lecha Kaczyńskich znajduje się materiał z napisem Konstytucja. Podjęli interwencje, zdjęli ów przedmiot i zabezpieczyli go do dalszych czynności. Nie otrzymaliśmy też zgłoszeń od osób – podkreśla Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy bialskiej policji.

Na dzisiejszej konferencji prasowej, Prezydent Miasta Biała Podlaska odniósł się do porannego incydentu: – Dzisiaj rano otrzymałem informację od Straży Miejskiej, że nienznani sprawcy dokonali dewastacji pomnika, zwał jak zwał, zawiesili na nim transparent z napisem „Konstytucja”. Niedługo po otrzymaniu tej informacji ustaliliśmy kim byli ci ludzie. Cały park i plac Wojska Polskiego obejmuje monitoring, który jak widać jest skuteczny i przy jego pomocy nie ma mowy o bezkarności.

– Jest to początek, eskalacja jakiegoś konfliktu politycznego, którego w naszym mieście nigdy nie było, bo ono skupia się raczej na samym sobie, na rozwoju i jest miastem, w którym istnieje koalicja Platformy Obywatelskiej oraz PiS-u. Ja nie mogę oceniać tego, co się stało, ale apeluję o rozwagę, a także o piętnowanie negatywnych emocji, które pojawiają się w polityce. Chciałbym, by takie zdarzenie nie poróżniło bialczan. Jeśli ktoś publikuje wpisy i mówi, że to jest fantastyczne i poklaskuje temu, to jest to totalnym absurdem. Powinniśmy się smucić, że coś takiego się stało. Uważam tego typu wypowiedzi za celowe podkładanie ognia i podjudzanie. Każdy z nas ma odmienne poglądy i swoją polityczną wizję Polski, ale musimy zachować rozsądek – w ten sposób podsumował całe zdarzenie Prezydent Białej Podlaskiej, Dariusz Stefaniuk. 

Sprawcy, którzy byli autorami dzisiejszej „akcji” są już zidentyfikowani. Jest to dwójka mężczyzn nie pochodzących z naszego miasta, należąca do Komitetu Obrony Demokracji.

Zgłoś zdarzenie

 

 

Udostępnij!

Komentarze: 9

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. policja zajelaby sie powqzniejszymi sprawami a nie glupotami. nikogo nie interesuja szybko jezdzace moyocykle, ktore przejezdzaja przez cale miasto wieczorem.

  2. ciekawe jest to że ludzie z pisu mogą nazywać ludzi bydlęciami, chamami, świniami czy innymi epitetami… i to jest ok…. a jak ktoś nakłada koszulkę z napisem „konstytuacja” dla opcji która ewidentnie prawo podkłada pod siebie ….. dariuszu…. twoja partia kiedyś odejdzie i zostanie tylko brzydki zapach a ty tylko zostaniesz tym brzydkim smrodem i wspomnieniem….

  3. A może prezydent tego miasta zajmie się tym przechylonym słupem bramy wjazdowej do parku ?!?!? Już od kilku tygodni podparty deską a nieszczęście wisi w powietrzu jak się komuś coś złego stanie to wtedy się obudzi !!!!!!!!

  4. Najważniejsze, że POziom jest utrzymany na równym niskim i aroganckim pułapie! Totalni raczej grzebią się coraz bardziej we własnym łajnie, aniżeli z niego się wydobywają. Z tak wygórowanym intelektem i jedynym punktem programu „odsunąć pis od władzy”, nie wróżę totalnym aroganckim i obłudnym niczego dobrego. I dobrze, bo nie mogą tak tęgie umysły wrócić już do władzy. I platformersom przypomnę jedno nazwisko, o którym w tefałenie24 się nie usłyszy – Jolanta Brzeska…

  5. Jest to dwójka mężczyzn nie pochodzących z naszego miasta, należąca do Komitetu Obrony Demokracji. Kłamstwo,,, W dniu 17 sierpnia 2018 r. Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej w wyniku rozpoznania zażalenia obrony: uznał zatrzymanie podejrzanego o znieważenie pomnika Marii i Lecha Kaczyńskich poprzez założenie na postać Lecha Kaczyńskiego „banera reklamowego” z napisem KONSTYTUCJA za: legalne, prawidłowe ale całkowicie BEZZASADNE! To finał perypetii z wymiarem sprawiedliwości IV RP dwóch sprawców happeningu, bialskich działaczy KOD-u Stanisława Dembowskiego oraz Ryszarda Filipiuka,,,,,jest filmik