Korupcja wyborcza? Matulka oskarża, Litwiniuk odpowiada

Korupcja wyborcza? Matulka oskarża, Litwiniuk odpowiada 16

Witold Matulka oskarża Michała Litwiniuka, kandydata na prezydenta Koalicji Obywatelskiej o próbę przekupstwa. Zarzuca mu, że za poparcie jego kandydatury zapłatą miała być gwarancja otrzymania funkcji dyrektora festiwalu. To prawdopodobnie pierwsza taka sytuacja w Białej Podlaskiej, kiedy próbuje się przekupywać kogoś stanowiskiem, które ktoś już posiada.

Oświadczenie Witolda Matulki:

Szanowni Państwo,

poruszony niegodnym atakiem na rodzinę Pana Dariusza Stefaniuka i brutalizacją przebiegu kampanii wyborczej w Białej Podlaskiej, pragnę złożyć oświadczenie dotyczące wydarzeń sprzed kilku tygodni, w których brał udział Michał Litwiniuk.

Informuję, że Pan Michał Litwiniuk proponował mi objęcie po jego ewentualnej wygranej stanowiska dyrektora Festiwalu Dziedzictwa Narodowego im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej. Pan Litwiniuk skontaktował się ze mną przez rozpoczęciem tegorocznej edycji i zaproponował nagranie filmu, w którym wyrażę bezwarunkowe poparcie jego kandydatury na prezydenta Białej Podlaskiej. Zapłatą za taki gest miała być właśnie gwarancja otrzymania stanowiska dyrektora Festiwalu.

Propozycję Pana Michała Litwiniuka uznałem za wysoce nieetyczną, noszącą znamiona korupcji. Powodowany lojalnością wobec Prezydenta Dariusza Stefaniuka, który jest głównym autorem sukcesu Festiwalu, odmówiłem stanowczo udzielenia poparcia Michałowi Litwiniukowi. Jestem przekonany, że było to przyczyną wielu późniejszych działań, które wymierzone były we mnie i mogły odbić się negatywnie na Festiwalu, będącym przecież wspólnym dobrem wszystkich bialczan.

Początkowo nie zamierzałem ujawniać zachowania Pana Michała Litwiniuka. Gdy jednak z mediów dowiedziałem się, w jak ohydny sposób jego otoczenie i zwolennicy atakują Rodzinę Państwa Stefaniuków, nie mogłem dłużej milczeć.

Jednocześnie pragnę zaznaczyć, że nie angażuję się w politykę a moim celem jest rozwój bialskiej kultury i godne upamiętnienie Mistrza Bogusława Kaczyńskiego.

Witold Matulka

 

Oświadczenie Michała Litwiniuka:

Jeszcze jako zastępca Prezydenta odpowiedzialny za edukację i sprawy społeczne, w tym kulturę, miałem przyjemność współpracować z Panem Witoldem Matulką, którego doświadczenie sceniczne cenię. Jeszcze w okresie, gdy pełniłem swoją funkcję, już 17 sierpnia 2018 r. Pan Witold Matulka zapraszał na Festiwal Dziedzictwa Narodowego jako jego dyrektor artystyczny. To ciekawe, że miałbym go „przekupić” stanowiskiem, które już posiadał.

Zastanawia fakt, że „oświadczenie” Pana W. Matulki zostało przekazane bialskim mediom w godzinach pracy urzędu przez Pana Radosława Płandowskiego, rzecznika prasowego Prezydenta miasta. Pracownicy Urzędu Miasta łącznie z Prezydentem od ponad miesiąca prowadzą agitację wyborczą, w dni robocze – to brak odpowiedzialności i rozrzutność ze strony obecnego włodarza naszego miasta. Zamiast pracować na rzecz mieszkańców rozdaje on kawę, balony, puste torby i obietnice bez pokrycia.

Michał Litwiniuk

Udostępnij!

Komentarze: 125

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

 1. Panie Litwiniuk -na jakiej podstawie zajął pan miejski plac obok Rywala na swój wielki baner?jest pan tylko osobą prywatna kandydująca na urzad prezydenta miasta, więc jezeli pan zapłacił miastu to prosze przedstawic fakture a jesli nie to zapraszam wszystkich mieszkanców do robienia podobnych rzeczy na gruntach miejskich -zobaczymy co powie na to urząd miasta

  1. Panie Andy. Plac nie należy do miasta.. A nawet jeśli by to był miejski teren to wątpię by Litwiniukowi ktokolwiek pozwolił się tam rozwiesić.. xd

  2. Plac jest prywatną działką. Mamy takiego włodarza że na pewno by nie dopuścił aby kontrkandydat reklamowal się na nośnikach należących do urzędu miasta

  3. Nr.działki 450/9, skrzyżowanie ul. Janowskiej i Al. Jana Pawła II.. wg geoportalu działka należy do miasta, (nie wspomnę że jest tam trawnik), a od dłuższego czasu stały tam lawety z banerami kandydatów.

  4. PO za tym to białe uzębienie to tylko na plakacie .. w realu to już trochę słabiej , to taki fotoshop pewnie, taki fake ,jak ze wszystkim pewnie, a ten portal to tylko pana Litwiniuka baner emituje???

  5. Najpierw spójrz na to co z miastem zrobił obecny prezydent. Potraktował je jak prywatną „działkę” i doszczętnie zaśmiecił tymi pokracznymi reklamami wyborczymi. Niech i on pokaże fakturę, chętnie dowiemy się ile zapłacił „miastu” za wynajęcie tych wszystkich miejsc na swoje banery. Żądając transparentności od jednego kandydata zaapeluj o to samo do drugiego….

 2. Stefaniuk juz wszystkich chwytów próbuje, niedługo można się spodziewać że Ranata wystąpi przed kamera i powie że ojcem jej dzieci jest Litwiniuk 😀 kabaret, ale dzięki właśnie takim podłym zachowaniom całą rodziną głosujemy na Michała Litwniuka

 3. To jest chore co Stefaniuk wyprawia..Koryto sie kończy to wszytskie chwyty dozwolone i to ma byc włodarz miasta ???Jestem stanowczo na nie a własnie widzialam filmik krazacy po fb jak to mieszkania 4 lata temu sie oddawalo z zasobów miasta tego juz nikt nie pamieta ????Tonący brzytwy sie chwyta .

 4. Oj coś mi się wydaje, że negatywna kampania pana Stefaniuka to strzał w kolano. 4 lata temu udało się kłamstwo jak to prezydent Czapski jeździł po pijaku. Tyko czy teraz prezydent Stefaniuk nie powinien się bronić dokonaniami z 4 minionych lat? Nie ma czym. Bo ludzie zamiast pomnika woleliby wyremontowane i odśnieżone drogi (pamiętamy ślizgawki na ulicach w Białej z poprzedniej zimy).
  Co zaś do korupcji wyborczej… Pojawiało się to już w komentarzach jakie to kokosy ściągnie do Białej Darsyriusz dzięki temu, że w sejmiku i Warszawie rządzi PiS. I na to jest art. 230. §1. kk
  Tyle tylko, że skoro 4 lata temu naobiecywał i słowa nie dotrzymał to teraz tylko głupi mu uwierzą. Polecam mamprawowiedziec.pl + Stefaniuk.

  1. Jak pamiętam – a pamięć mam raczej dobrą – p. Stefaniuk w poprzedniej kampanii wyborczej prezentował różne możliwości spożytkowania terenu lotniska, nie obiecując realizacji któregoś z nich, a tylko pokazując, że pozostawienie lotniska na dewastację czy przekazanie Vahapowi Toyowi (pamiętacie go jeszcze?) to nie jedyne opcje wchodzące w grę. Obiecał zagospodarować lotnisko – i dotrzymuje słowa: trwa budowa Specjalnej Strefy Ekonomicznej, której lotnisko będzie częścią, w dodatku nadzwyczaj ważną. Częścią inwestycji jest wschodnia obwodnica miasta, odsuwająca od miasta ruch tranzytowy do Białegostoku oraz transport do lotniska i SSE. Budowa taka trwa dłużej niż kadencja Prezydenta Miasta, ale p. Stefaniuk zadane to podjął i nie odpuszcza. Właśnie dlatego będę na niego głosował razem z rodziną i znajomymi.

   1. Igor ogor dzitkiewicz wez się nie ośmieszaj …. Leć tylko po wazelinę bo to już ostatnie podrygi włażenia w 4 litery dla prezydę… No chyba że wiaterek znów powieje w inną stronę i znów się przefarbujesz i będziesz w koalicji …. JPRD…. Mam nadzieję że litwiniuk jako jednego z pierwszych wywali cię z ZGL…..

   2. Człowieku może i dobrą masz pamięć. Ale nie zapominaj o tym, że wschodnia obwodnica miasta została zaplanowana za kadencji p. Czapskiego. To samo z lotniskiem. To nie p. Stefaniuk pozyskał grunty od Agencji Mienia Wojskowego i to nie p. Stefaniuk optował za tym, aby na części bialskiego lotniska utworzyć strefę aktywności gospodarczej, co ma swoje odzwierciedlenie w planie zagospodarowania przestrzennego województwa lubelskiego. Przydałaby się panu odrobina znajomości jakie działania zostały podjęte wcześniej, aby p. Stefaniuk w tej kłamliwej i oszczerczej kampanii wyborczej przypisywał sobie zasługi poprzednika, jak również kierował się obrzydliwymi pomówieniami nie tylko do poprzedniej ekipy ale także do p. Litwiniuka.

  2. Ja też mam nadzieję że ten Dyzma-Pinokjo pójdzie z torbami i da ludziom żyć ,miałem nie iść głosować ale teraz zmobilizowałem całą rodzinę i idę głosować na P.Litwiniuka

 5. Obaj siebie warci. Stefaniukowa faktycznie odwaliła dobry numer, ale rację ma w jednym – gościnować sie u stefaniuków było dobrze 😀 ciekawe swoja droga co ich tak raptem poróżniło. W tej sprawie musi być drugie ukryte dno.

 6. Nie mogę doczekać się kolejnych dni do ciszy wyborczej, czym tym razem Stefaniuk nas zaskoczy.
  Może pierwszego listopada usłyszymy o tym, że jego konkurent gasi znicze na cmentarzu.

 7. Co ciekawe, Darek nic nie mówi i udaje Greka. Wie, że jeżeli powie ma proces w trybie wyborczym i go przegra. Więc woli wysługiwać się innymi, najpierw żoną, a teraz jakimś „tenorem”.

 8. Baranie – Andy, to działka prywatna, wiec może stawiać banery,
  a że widzisz co uważasz za słuszne, to pozostaw dla siebie,
  pseudoznawcy nie powinni się wypowiadać. Stefaniuk oszukał wyborców,
  mówił że zrobi cuda, a realizuje program Czapskiego, bo sam nic nie umie,
  nie ma ani doświadczenia ani wykształcenia, zgodnego z potrzebami miasta,
  buduje stadion – dla emerytów wyborców chyba !!!!

 9. Stefaniuk jesteś coraz bardziej żałosny …. Czwartego listopada przechodzisz do politycznej historii.Matulka śpiewa ci wieczorem kołysanki ???

 10. Litwiniuk gdzie twoj program!!zeby tylko umiesz walic marionetko kola bialczan i wspanialych dobrodusznych rotarian.jak ty im sie odwdzieczysz?

 11. Czy Stefaniuk jest już gotowy do opuszczenia magistratu ? Na kiedy mam podstawić furmankę ? Jesteś Stefaniuk wraz z żoną obrzydliwymi ludźmi .

 12. Matulka !!! Opuść nasze miasto , nikt ciebie już nie zamierza słuchać. Przekreśliłeś siebie jako śpiewaka i człowieka. Cała Biała śmieje się z ciebie .

 13. Chciałbym wiedzieć jaka kwota wpłynęła na konto ZKM tytułem opłat za wykorzystana powierzchnię reklamową S tefaniuka na przystankach i autobusach.jaka kwota na konto BCK za umieszczenie plakatów na płatnych słupach reklamowych.Kto w tej chwili pracuje w UM.? Grodecki jak zwykle pic. Stefaniuk robi kawę .Giermki służą .paranoja!.Pogonić posła osła i kozła .koniec senatorskiej patologii.Czy na Podlasiu nie ma ludzi godnych zaufania ?.Czy potrzebny nam desant Gdański ?.Pogonić senatora posła osła i kozła .

 14. Kiedy za czasow czapskiego do bp przyjezdzal prezydent RP lub premier .trzeba wykorzustac ta szanse ze z checia odwiedzaja nasze miasto i widza w nim potecjal.jesli wygra ten co zeby wali na bilbordach to najwyzej zobaczymy schetyne lub idiote niesiolowskiego wtedy wspanialy lotnik wiecis ktoremu najwiekszy wieszcz komorowski zamknal lotnisko napewno bedzie dumny ze banda idiotow do bialej przyjedza

 15. Matulka to może śpiewać jeno przy ognisku . A Dyzma znowu robi teatr , Renaty hiseryczki w tym spektaklu tylko brakuje. Fala poparcia dla Michała spowoduje ,że Stefan będzie straszył w politycznym rezerwacie. Żegnamy Stefaniuka gwizdami

 16. Michał pamiętaj, coraz więcej osób popiera Twoją osobę. Notowania Stefaniuka spadają na łeb na szyję. Nikt rozsądny nie wierzy ,że Stefaniuk ma cień szansy na reelekcję. I ten weselny tenor myśli ,że jest w tym wszystkim wiarygodny ? Błazenada do kwadratu

 17. Prowincjonalny zapiewajło przyczepił się do naszego miasta i myśli ,że będzie płynął.Kto go zrobił dyrektorem ? Te przedwyborcze brednie to możesz odpowiadać u siebie na wsi, a potem pospiewać razem z kogutem. Ten sam poziom

 18. Właściwie to w komentarzach mamy tu sam hejt na Prezydenta Stefaniuka, a nic na temat oświadczenia p. Matulki. No więc jak: dobrze zrobił Litwiniuk czy nie? Czy etyczne było obiecywanie dyrektorowi, że za gest poparcia nie zostanie zwolniony po ewentualnym zwycięstwie, czy też nie? I nie mówcie mi tu o banerach, działkach itp.

  1. Człowieku idz głosuj na Dariusza i daj życ widocznie bola cie dobre slowa o Michale ale nasz lud nie jest glupi wie jak glosowac i komu wierzyc i te prowokacje nic nie zmienia ,chyba duze poparcie spadło dla naszego Włodarza

 19. No tego to jeszcze w Białej nie było….. Żona stefaniuka chodzi po domach i prosi o głosy na męża. Jaja jakieś. Jak można tak nisko upaść…

 20. Dla Stefaniuka już jest przygotowane miejsce na politycznym śmietniku. Matulka może mu co najwyżej pomóc znosić torby schodami na dół magistratu. Kogo myśmy cztery lata temu wybrali? To była jakaś horrendalna pomyłka. Tylko dlaczego bialacznie muszą to znosić ?

 21. Ptaszki ćwierkają że przebudowa stadionu jest zagrożona złą wyceną całej inwestycji i przy obecnej wycenie nie będzie ukończony ciekawe kto dołoży mieszkańcy, prezydent a może dobry wujek

  1. Pisałem o tym kiedyś , że być może miasto celowo zleciło wykonanie zaniżonego kosztorysu inwestorskiego aby umożliwić sobie wycofania się w przypadku zbyt wysokiej oferty przetargowej ale też w razie co nie odrzucać rażąco niskiej oferty cenowej. Ciekawe kto robił te kosztorysy , czy śpi spokojnie bo ja bym już nie spał.

 22. A skąd wiecie jak będzie rządził Litwiniuk? Był ręka w rękę ze Stefaniukiem i raptem zapragnął …prawdy? to dopiero spryt i chytrość!! Jednak dużo się zmieniło 4 lata to jest nic w zarządzaniu , każdy o tym wie

 23. A skąd wiecie jak będzie rządził Litwiniuk? Był ręka w rękę ze Stefaniukiem i raptem zapragnął …prawdy? to dopiero spryt i chytrość!! Jednak dużo się zmieniło 4 lata to jest nic w zarządzaniu , każdy o tym wie

 24. Myślałem, że to marnej prowiniencji śpiewaczyna, a tu mamy i drugi talent, bo to czwarto planowy aktorzyna. I to jak bezczelnie kłamie. Jak on może sobie spojrzeć w lustro ?

 25. Bogusław Kaczyński wstydzi się za takich osobników jak Matulka. Zostaniesz przy okazji jakiekolwiek festiwalu w tym mieście wygwizdany. Wracaj do siebie, nikt ciebie tu nie chce !!!!

 26. A ja się zapytam kim Pan kurka jest Panie Witoldzie Matulka? Po co ktoś miałby przekupować Pana za poparcie, skoro w oczach większości bialczan nie jest Pan nikim znanym ani wyjątkowym. Poparcie od osoby medialnej, ze znaną twarzą to bym jeszcze rozumiał. Pierwszy raz widzę te nazwisko, tak samo jak twarz. Sprawdzałem w google z ciekawości i poza faktem iż łączą Pana ze znajomością z Ś.P. Bogusławem Kaczyńskim to nic o Panu ciekawego się nie znajdzie. Pomine fakt iż jest Pan tworem TVP-is w mediach i to o niezbyt dużej popularności. Na miejscu prasy i startujących na fotel prezydenta w Białej Podlaskiej żądałbym od Pana zapłaty za darmową reklamę Pana osoby. Już byście się przestali ośmieszać. Pana widownia czyli bialski BCK z rodzinami + grono tych samych seniorów którzy z ciekawości, nudy i darmowego poczęstunku przychodzą na te wasze występy to i tak grono które obecny prezydent raczej w swoich głosach posiada. Normalnie żenada.

 27. Jemu w takiej sytuacji nie można powierzyć nauki śpiewu dzieciom w przedszkolu. Dyrektor ? To chyba jakieś żarty. Bogusław Kaczyński przewraca się w grobie. Jak można spotwarzyć to wszystko .

 28. Jak można było dopuścić taką personę na dyrektorskie stanowisko? Co sobie myśli gdzieś tam wysoko św. pamięci Bogusław Kaczyński o tym kłamliwym godnym ubolewania przedstawieniu ? Draństwo to mało powiedziane.

 29. Strach Stefaniuka jest tak wielki jak jego bezczelność przez cztery lata okazywana ludziom. Mówiąc jezykiem Bieńkowskiej: ,, było sie paniskiem nie do ruszenia ,aż pierdyknęło ale jaja,ale jaja „.

 30. A jakim prawem musimy oglądać twarz Stefaniuka na każdym skrzyżowaniu, jadąc za autobusami i nawet na każdym przystanku autobusowym. Ktoś zasmiecil tymi plakatami każdy m2 naszego miasta, a dyskutuje się o jednym?! Andy nie bądź żałosny.

 31. Zwykłe brednie. Stołek Matulce zagwarantował jak widać Stefaniuk. Takie są fakty . A więc Bum ! To zapiewajło agituje ,bo boi się utraty koryta .

 32. Po raz kolejny mamy do czynienia ze zwykłą komedią . Chcieli uderzyć w Litwiniuka i znowu nie wyszło. Znowu ludzie pokładają się ze śmiechu.

 33. Stefaniuk ma doradców ,których można określić jako fajtłapy. Wszystko psują. Robią to bo są tak nieudolni czy po cichu wspierają już Michała ?

 34. Michał zakasował łazienkowego śpiewaka. Będą się drapać teraz po łepetynach , dlaczego po raz kolejny wszystko poszło w łeb. A Matulka to w jaki sposób został dyrektorem ? Był jakiś konkurs ? Tutaj należy się przyjrzeć .

  1. To jest tylko pokaz jakie szambo stefaniuk reprezentuje . zero godności i przyzwoitości ….. Sra że strachu że spada ze stanowiska i teraz chwyta się wszystkiego JPRD

 35. Jak tam z nosem, panie Litwiniuk? To na ile lat Matulka był dyrektorem? Na pierwszą edycję czy na stałe? Czekam na odpowiedź, bo tłumaczenie „jak mogę coś obiecywać jak on to ma” straciło sens!

 36. BRAWO MICHAŁ . Jak zwykle trafiłeś w punkt. Nic oprócz długopisów i kawy nam nie oferuje. Mamy już po dziurki w nosie tego człowieka i sposóbu sprawowania przez niego władzy. Nie jest godzien naszych głosów i tego stanowiska. Masz nasze głosy

  1. tak Wolimy długopisy i cukierki Michałki i tyle…bo nawet obietnic brak …no słusznie bo i skąd kasa na realizację, i czy całe PO siedzi tu na forum i pisze te wpisy????w czasie pracy oczywiście

 37. No cóż układanie się za plecami wyborcami wyborców i rozdawanie stanowisk to chyba nie fair Panie Litwiniuk , a swoją drogą to fajnych proponuje Pan zastępców,którzy już zmieniają swoje deklaracje a jeszcze parę dni do 2 tury wyborów. I po co te kłamstwa cyt.”Połączyła ich Biała Podlaska. Bez rozdawania funkcji poparli Litwiniuka”…….a cukierki i pączki to kto rozdaje??, Tylko pan Stefaniuk????.

 38. Po raz kolejny Stefaniuk strzela sobie w stopę i dzięki doradcom , ludzie coraz bardziej popierają Michała Litwiniuka. Matulka powiedz jak załapałeś się na dyrektora ? Dzięki komu śpiewaku prowincjonalny?

 39. Coraz bardziej Stefaniuk się pogrąża, widać strach w jego oczach. Wszystko się sypie , nie udaje. Myśleli , że tym zagraniem zyskają . Jakim trzeba być odrealnionym. Kończ Stefaniuk!! Wstydu oszczędź !!

 40. To jest bardzo słabe panie pisowy funkcjonaruszu. Matulka dorwał się do stołka nie dzięki Litwiniukowi a dzieki tobie. I to należałoby wyjaśnić , do samego spodu

 41. Stefaniuk stracił rozum, czy doradców? Po I turze zrobił już chyba wszystko aby przegrać II. I chyba przegra coraz więcej osób chce głosować przeciwko Stefaniukowi.

 42. Artyści wszelkiej maści,to najbardziej sprzedajny zawód świata.Wolałbym poczytać o dokonaniach artystycznych Matulki ,a nie o głupstwach które wygaduje.

 43. Czy u was tez była Pani Renata i dawała dlugopisy ? to jest chyba szczyt desperacji zeby chodzic po domach jestem zdecydowanie na nie po takich jajach jak urzadzaja , glos mieszkanaca dlugopisem kupic? Jak by mi mieszkanko dal jak kolegom to bym sie zastanowila

  1. Uwaga nie zabierajcie długopisów od reniii.. na wybory …. krzyżyk będzie można zetrzeć. Czyli głos oddany na p.litwiniuka będzie przerobiony na głos p. Stefcia

 44. Ze śpiewaka kiepskiej jakości stał się politycznym wyjcem. Opowiedz bialczanom kto cię zrobił dyrektorem festiwalu. Strach zajrzał w oczka bo jak Litwiniuk wygra , będziesz wracał ze spuszczoną głową. Stefaniuk pomału przechodzi do politycznego niebytu.

 45. Niby śniegu nie ma, a Matulka wyłożył się i zrobił orła. Będzie pokazywany palcami wszem i wobec. Wpuścili nieboraka w maliny . A Stefaniuk ? Płynie z urzędu do domciu.

 46. Zastanawia mnie czy reklamy na autobusach i na banery na każdym kroku zostały powieszone za darmo na naszej własności, czyli miasta, czy odbyło się to za darmo? W kościele bł. Honorata ostatniej niedzieli pojawiła się agitacja wyborcza w postaci plakatu, w którym prezydent coś sponsoruje, tylko nie wiadomo co.

  1. dobrze jest jak 4 lata kase sie bierze jako wice prezydent i bylo ok jak jest tak zle to czemu bylo ta dobrze panie michale kasa kasa i ped do wladzy

 47. Mam nadzieję, że w drugiej turze wyborów na prezydenta Białej Podl. zwycięży Michał Litwiniuk i zapanuje znów zdrowa atmosfera w Urzędzie Miasta. Te podwyżki płac i nagrody dla pracowników U.M. nic nie dadzą dla jeszcze urzędującego. Myślę też, że po wyborach na swoje dotychczasowe stanowisko, wróci Artur Żukowski i wszystko wróci do normalności, jak dawniej. Ja i mój mąż na pewno zagłosuję na Michała! Pozdrawiam, KRYSTYNA.

  1. Układy były są i będą niezależnie od tego kto zostanie prezydentem czy to pedzie pan Litwiniuk czy pan Stefaniuk czy w przyszłości ktoś inny
   nie sadze ze pan za prezydenta Litwiniuka będzie zdrowa atmosfera

  2. P. Żukowski za tyle krzywd które wyrządził w tym wydziale S.M.za tego prezydenta , to powinien być dawno zwolniony a nie awansowany na lepszy stołek ,”kto modli się przed figurą ma diabła za skórą”

 48. OBECNIE JESTEM DYREKTOREM ARTSTYCZNYM PIERWSZEGO FESTIWALU DZIEDZICTWA NARODOWEGO IM. BOGUSŁAWA KACZYŃSKIEGO A TAKŻE JESTEM WŁAŚCICIELEM IMPRESARIATU ARTYSTYCZNEGO „CULTURA MUSICA”… To można przeczytać na oficjalnej stronie Pana Matulki. Bezsensem byłoby obiecanie komuś funkcji, jaką już ma. Pan Litwiniuk jest inteligentnym facetem. Z resztą jego komentarz do postawionych mu przez tenora zarzutów, tylko to potwierdza.
  Aby poznać fakty z niezwykle ciekawego i bogatego życia artystycznego Pana Matulki, wystarczy wpisać jego nazwisko w przeglądarkę. Odwołam się raz jeszcze do treści zamieszczonej na stronie artysty:
  OPRÓCZ WYSTĘPÓW W TEATRACH I KONCERTACH Z PRZYJEMNOŚCIĄ BIORĘ UDZIAŁ W EWENTACH PRYWATNYCH.BARDZO PROSZĘ O KONTEKT TEL
  Zapytam z ciekawości… Czy to oświadczenie, to przypadkiem nie wynik jakiegoś prywatnego ewentu?

 49. A co to za człek?
  I nagle takie rewelacje.
  I takie zdziwienie, że ktoś mu zaproponował pracę , którą już ma.
  Może to niespełniony celebryta?

 50. Sorry, a kto to jest ten Witold Malulka . Jakoś nigdzie nie mogę gościa znaleźć w internecie. Równie dobrze mógłby się nazywać Malulko Witoldziuk – byłoby to samo czyli bez znaczenia. W tym wszystkim szkoda przed świętem zadusznym szarpać dobre imię naszego wielkiego Bialczanina Bogusława Kaczyńskiego. Proszę nie mylić z Jarosławem Kaczyńskim. Oj panie jak mu tam Malulka odejdź pan i wstydu oszczędź!!!

 51. No to wreszcie jak było panie Litwiniuk? Tutaj w oświadczeniu piszemy, że po co dawać coś co już się ma, a dzień później w Dzienniku wschodnim nowy news, że to Matulka dzwonił z pytaniem o jego przyszłość związaną z festiwalem. Odwracając pana pytanie: po co miał dzwonić, skoro był już dyrektorem? Trochę się pomieszało w głowie?

 52. ja tam zostanę przy swoim. w d… mam polityke . jeden z drugim do roboty , spawanie dobra kasa . czasem ciezko ale jestes kims a nie jakas mameja co wszystko zrobi dla kasy i wladzy . panowie wstyd !!!

  1. Do roboty to się ściąga spodnie… Poza tym rzucasz wzniosłymi hasłami jak za PRL … W sumie tą drogą idziemy i taka partie wybralismy

  1. No dokładnie … Ale dyzma miał już swoje 4 latA…. Trzeba dac LITWINIUKA szansę … Może to nauczy przyszłych kandydatów żeby maksymalnie dać z siebie przez swoją kadencję tak żeby ludzie to odczuli …. Bo dyzma nic nie dał oprócz pomniczka , zawalonej ulicy Warszawskiej oraz rozkopanego stadionu ….nad resztą podpisywał się tylko pod planowanymi inwestycjami czapskiego …. I jaki dumny z księdzem i KROPIDLEM

 53. No i nie ma mojego komentarza jak to pani M Z-D ptrzymala posadke od kolegi Darka i kolezanki Renaty. Pytam dlaczego? Teraz kiedy pani M Z-D nie ma w Tadzie Miasta, czeka awams, gdy Darek wygra. Zaklad?