Kościół włączył się w kampanię? „Katolik nie głosuje na ludzi związanych z masonerią”

Kościół włączył się w kampanię? "Katolik nie głosuje na ludzi związanych z masonerią" 16

Kampanii wyborczej na urząd prezydenta Białej Podlaskiej towarzyszą coraz większe emocje. Wczoraj Michałowi Litwiniukowi, kandydatowi Koalicji Obywatelskiej, za pośrednictwem portalu społecznościowego zarzucono powiązania z masonerią. Jednocześnie przekonywano, by na niego nie głosować.

Wszystko zaczęło się od zdjęcia, które w środę (24 października) na swoim profilu na Facebooku opublikował Rotary Club Biała Podlaska. Fotografia przedstawiała uczestników organizowanej przez RC konferencji „Centrum Dialogu”, której celem była promocja dialogu jako formy komunikacji i relacji. Już następnego dnia fanpage „Kościół Św. Anny Biała Podlaska” opublikował grafikę właśnie z wspomnianym zdjęciem, w której bialski Rotary Club określany był jako „organizacja paramasońska”. Odwoływano się przy tym do słów papieża Piusa VIII, które wypowiedział w 1829 roku. Na zdjęciu był m.in. Michał Litwiniuk, którego wizerunek wyróżniono i nawoływano do niegłosowania na niego, ze względu na jego rzekome powiązania z masonerią*.

Myślę, że post wpisuje się w kampanię wyborczą. Rotary klub nie ma nic wspólnego z masonerią , jest jawnym stowarzyszeniem zarejestrowanym zgodnie z polskim prawem. Prowadzi działalność charytatywną i dobroczynną. Cytaty powoływane w poście pochodzą z XIX w. i międzywojnia, a tym samym obrazują ówczesny sposób widzenia świata. Członkiem honorowym klubu Rotary jest papież Franciszek, który nawet organizował przed kilkoma laty audiencję w Watykanie z udziałem rotarian – mówi Janusz Matusiak z Rotary Club Biała Podlaska. – Prowadzimy akcje charytatywne, m.in. pomagamy Chwilce, świetlicom Promień i Dziupla, SOSzW w Zalutyniu, dzieciom ze Szkoły Podstawowej nr 3, wspieraliśmy także katolicką misję o. Dragana na Syberii.

Okazuje się jednak, że profil „Kościół Św. Anny Biała Podlaska” oraz powiązana z nim strona internetowa (anna-bp.pl) nie jest własnością parafii, nie jest też przez nią redagowana. – Parafia nie posiada własnej strony internetowej i profilu na żadnym portalu społecznościowym. Wspomniane strony internetowe są własnością parafianina. Pomimo próśb ze strony parafii, Facebook nie zablokował tego fanpage’a. Nie ponosi więc ona odpowiedzialności za zamieszczane tam treści – wyjaśnia ks. Jacek Wł. Świątek, rzecznik prasowy kurii siedleckiej.

Na Facebooku umieszczono post, natomiast przy otwieraniu strony internetowej można było zauważyć trzy banery informujące o tym, że Rotary Club to masoneria stanowiąca śmiertelne zagrożenie dla Kościoła Katolickiego, Polski, również Białej Podlaskiej. Jak czytamy dalej, organizacja zdaniem właściciela strony internetowej „maskuje swoje działanie i swą chorą ideologię przez działalność charytatywną”. Przy banerach umieszczono postać Michała Archanioła z dopiskiem „Święty Michale Archaniele patronie Białej Podlaskiej, broń nas przed sektą masońską Rotary Club”.

Rzecznik kurii dodaje również, że jako diecezja nie zamierzają w tej sprawie podejmować żadnych kroków prawnych. – Jeśli parafia św. Anny w Białej Podlaskiej będzie chciała takie kroki poczynić, wówczas znajdzie wsparcie ze strony diecezji. Po prostu w internecie jest tak wiele „fałszywek”, że całość działalności diecezji trzeba byłoby poświęcić na ich „odkręcanie”. Mamy nadzieję w zdrowym rozsądku naszych diecezjan.

Sprawdziliśmy także, jak sytuacja wygląda od strony prawnej. – Moim zdaniem jest to pomówienie kandydata o przynależność do masonerii. W tym przypadku można w trybie wyborczym złożyć pozew o sprostowanie. W mojej ocenie jest to zwykły chwyt wyborczy – mówi Dariusz Daczkowski z kancelarii sygnowanej jego nazwiskiem. – Jak wiadomo, większość wyborców z naszej okolicy chodzi do kościoła, a w gorącym momencie wyborczym przypisuje się Michałowi Litwiniukowi negatywną w odbiorze społecznym przynależność.

Zarówno post i informacje ze strony internetowej zostały dzisiaj usunięte.

 

*Masoneria, wolnomularstwo lub sztuka królewska – międzynarodowy tajny ruch społeczny, mający na celu duchowe doskonalenie człowieka i braterstwa ludzi różnych religii, narodowości i poglądów (źródło: wikipedia.pl)

 

Kościół włączył się w kampanię? "Katolik nie głosuje na ludzi związanych z masonerią" 17

Kościół włączył się w kampanię? "Katolik nie głosuje na ludzi związanych z masonerią" 18

 

 

Udostępnij!

Komentarze: 69

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. TEN PORTAL coś strasznie jakieś podejrzanie artykuły smaruje, co tu jest grane, wiadomo., że to nie kościół po co ludzi wprowadzać w błąd, kto więc inicjuje te bzdury??? kto tutaj steruje tą prowokacją???

  1. Czarna mafia zboczonych pedofili dobiega końca …. Ludzie w końcu przejrzeli na oczy … Trochę późno… Ale lepiej późno niż wcale…

 1. Stara to sentencja „Jak trwoga to do Boga”. Stefaniuk, czuje smak porażki i końca swojej kariery politycznej. Hierarchowie bialscy go wsparli w nikczemny i obrzydliwy sposób , gdyż także obawiają sie, że dotychczasowy sojusz tronu z ołtarzem jest zagrożonym a wraz z nim przypływ kasy. Wpisując się w tak podłą narrację, imputowania Litwiniukowi i innym poglądów wolnomularskich, radze by się skoncentrowali raczej na posłudze duszpasterskiej i walce z tymi patologiami , które obnażył film „Kler” Smarzewskiego

 2. Św Anna moja parafia. Chodzę tam bo proboszcz obiecuję że będzie umierał i opowiada moherom że to już ostatnia zbiórka na niekończące się remontu. Po koledzie nic nie daje na tace daje szczery uśmiech ale lubię popatrzeć jak moje dzieci bawią się na kamieniu:) głosujemy na Litwiniuka!!!

 3. Dziś w Leśnej Podlaskiej miało miejsce nowe otwarcie funkcjonującej placówki pocztowej. Na wydarzeniu pojawili się “ojcowie” sukcesu. Senatora Grzegorza Biereckiego, służbowym autem Urzędu Miasta Biała Podlaska przywiózł, w godzinach pracy, prezydent Dariusz Stefaniuk. Jak stwierdził senator z Podlasia “…gdyby nie otwarcie poczty, nigdy bym do Leśnej Podlaskiej nie zajechał…”. Sukces! Dziękujemy Ci Prezydencie za ten gest dobrej woli. Gdyby nie ty, senator z Podlasia nigdy by do Leśnej nie zdołał sam trafić. Pytanie tylko kto tankował po drodze i za czyje pieniądze szofer przywiózł pasażera? Cyrku na Podlasiu ciąg dalszy nastąpi
  z sierpnia

  1. To prawdziwy cud ,że Grzegorz z Podlasia zawitał do Leśnej Podlaskie . Poczcie należy się pochwała za likwidację placówki, żeby Grzegorz z Podlasia mógł ją otworzyć.

 4. Pakuj się Dyzma z magistratu. Tobie już nic nie pomoże. Jesteś przegraną osobą. Nie dorównujesz Michałowi w niczym. Wystąpienie twej żony to żałosny i godny ubolewania spektakl. To samo mieliśmy cztery lata temu. Przedstawienie możecie sobie urządzać w domu

 5. Reniu, nie pomyl tylko swojej kwestii jaką miałaś do zagrania i nie płacz pod tym artykułem. Łzy będą się lały ciurkiem po twych policzkach, po ogłoszeniu wyników wyborczych. Myślałaś ,że męża darzą mieszkańcy dużą estymą? Nic bardziej mylnego, staje się wyjątkowo nielubianą i z taką opinią przejdzie do niechlubnej historii tego miasta.

 6. Dyzma ciągle nie rozumie, że suwerenowi obrzydła negatywna kampania. Jak się rzuca błotem to rzucający może sam się bardziej ufajtać. I do znudzenia przypominam jak to hejtujący portal w znanym serwisie społeczościowym stał się tubą propagandową PiSu. Czyż nie lepiej by to wyglądało jeśli w nazwie by było #hejtnaopzyzcję?

 7. podejrzewam ze Litwniniuk nawet nie wiedzial na jakim spotkaniu jest i z kim, co nie zmienia faktu ze smiesza mnie teksty w stylu przywrocmy w bialej normalnosc… jezeli 8 lat rzadow pelo bylo normalnoscia, to moze rzeczywiscie… sprzedali Polske Niemcom, pytanie komu sprzedadza biała…

 8. ”Chleb dany jest oddany ”Brawo Pan Andrzej Czapski to on umiał nazwać rzecz po imieniu . Nie możemy mieszkańcy dać się szantażować Dariuszowi . Niech się zastanowi ile osób cierpi przez niego ? i jego brak uznania , ze inni mają prawo widzieć i myśleć po swojemu , a nie narzucać nam będzie Dariusz to co on i jego Renatka myślą . Ja nie zarabiam w dwóch spółkach i nie mam takiej kasy i jest mi z tym dobrze.
  Nie chcę żeby Dariusz mną manipulował , ja jestem niezależną i niech tak zostanie .

  1. TAK!!! TYLKO PIS I KOSCIOL I PLEBAN Z KROPIDLEM JEST W STANIE WYPEDZIC TE SZATANY MASONERSKIE RESZTA JEST NICZYM. KOSCIOL I PLEBAN NASZYM PANEM. I PAMIĘTAĆ ZEBY CHOJNIE NA TACE RZUCAĆ I NIE CO LASKA ZA POGRZEB TYLKO DAWAC KASE!!!A JEDEN PROCENT TYLKO NA JEDYNY SLUSZNY CARITAS!!!!

 9. Jest filmik poszukajcie – Stanisław Krajski o Rotary Club. Najlepszy znawca masonerii w Polsce… Ciekawe siły chcą w Białej władzę przejąć.

  1. Krysia walnij się w czoło aż zadzwoni, znam osobiście parę ludzi z Rotary i nie mają nic wspólnego z masonerią.
   Wpierw poczytaj sobie o ich działalności na ich stronie, a nie wierzysz we wszystkie brednie jakie są wypisywane.
   Ludzie zdziczeli.

 10. Co za stronniczy tytuł artykułu , jeżeli strona nie jest własnością parafii to dlaczego piszecie , że kościół włączył się w kampanię, chyba po to żeby wasi zwolennicy mogli sobie na koścół hejtować, jak to widać w postach. Panowie macie zbyt wybujałe ego jeżeli uważacie że kościół się wami interesuje, nie mówiąc już o tym że w niedzielę napewno wasz kandydat pojawi się w kościele i będzie udawał katolika tak jak przez cztery lata udawał prezydenta, a 11 listopada będzie się modlił za ojczyznę. Wstyd i zakłamanie moglibyście chociaż kościoła nie mieszać do tej pustej kampanii w której nie ma nic merytorycznego. Zdjęcie zamieszczone na profilu jest prawdziwe, a stowarzyszeniach Rotary Club można sobie poczytać w internecie.

 11. Dzięki tej nominacji Stefaniuk ma już dwie intratne posady. Z drugiej jednak strony nie można jej odmówić przygotowania merytorycznego. Ukończyła m.in. ekonomię z trzema specjalizacjami, kształciła się w Niemczech i w Austrii, ma zdany egzamin dla kandydatów na członków rad nadzorczych.

  – Nigdy nie komentowałam doniesień medialnych na temat mojego wykształcenia czy osiągnięć zawodowych. Na pewno nie ogranicza się ono do pracy w SKOK czy produkcji lodów gałkowych, choć z tego ostatniego jestem bardzo dumna, mimo złośliwości niektórych hejterów – podkreśla żona prezydenta cytowana przez „Słowo Podlasia”.

  Tymczasem władze obu spółek nie komentują w mediach wejścia do składu rady żony prezydenta z PiS. W krótkich komunikatach informują jedynie, że Stefaniuk ma odpowiednie kwalifikacje i wybrano ją zgodnie z prawem.

  Warto także podkreślić, że Biała Podlaska to miasto Grzegorza Biereckiego, senatora PiS i twórcy SKOK-ów. Sama Stefaniuk także kiedyś pracowała w SKOK. O jej błyskotliwej karierze często pisały lokalne media – m.in. „Dziennik Wschodni”.

  1. Hahaha no tak …. Kształciła się w Niemczech i Austrii …. Już same te nazwy wskazują że musi być wybitna jednostka….. Żeby w Polakach wyrobić przekonanie że wszystko co w Polsce jest źle i słabe …. A już na zachodzie Europy to po prostu cud malina i wyżyny intelektualne….. Hahahaha….. A tam wystarczy kasę zapłacić i masz taki papier jako chcesz ….. Łącznie z aktem zgonu po „niewielkim” zabiegu po którym umierasz tak jak najbogatszy Polak niejaki Kulczyk …. Rodzina Dyzmy od dawna jest finansowana przez senatora od skoków który swoje miliardy wyprowadził BO PRZECIEZ MU SIE NALEZALY!!!!?

 12. Panie Dyzma …. z pańskich plakatów wynika że „Biała jest na plusie” to dlaczego jest na szarym końcu w Polsce według ostatnich badań ?!?!? Dlaczego Pan oszukujesz Bialczan ?!?!?!?

 13. Pisiory w stresie ,tracą zdrowy rozsądek i sposób logicznego myślenia .Tu nic już im nie pomoże .Koniec senatorskiej sitwy , pogonić posła osła i kozła .

 14. Faktem bespornym jest,ze Pana Stefaniuka na prezydenta Bialej Podlaskiej wypromowal senator Bierecki ,ktory uzyskal immunitet,unikajac odpowiedzialnosci karnej,jesli Panstwu to nie przeszkadza,to glosujcie tak dalej.

 15. Posługując się używanym tu w dyskusji słownictwem przedstawiam się jako Pisior, a więc ta zacofana,gorsza część dyskutantów.
  Pierwsze spostrzeżenie , to słownictwo:
  -z jednej strony pisiory,mochery,ciemnogród,oszołomy,Dyzma,buc
  -z drugiej lewacy,liberałowie,popierani przez rotary club(to są określenia używane głównie przeze mnie)nie ma tu raczej wulgarnych epitetów.
  Ciekaw jestem,które określenia są bardziej adekwatne rzeczywistości?
  Drugie spostrzeżenie,to sympatycy:
  -z jednej strony cała lewica (jest ich dużo dawne komunistyczne dziedzictwo na czele z Haidarem),ludzie usunięci ze stanowisk przez Stefaniuka,dawny układ Czapskiego Izba Gospodarcza,Lokalne media (Radio Biper,Biała 24,Interwizja),właściciel Rywala (wielki dziękczynny baner p.Litwiniuka,musi się jakoś odwdzięczyć Czapskiemu za piękny parking za kilkadziesiąt milionów)
  -z drugiej strony prości zwykli ludzie, niestety bez majątków i wpływów.
  Ja ufam tym zwykłym Bialczanom w ich trzeżwe, proste myślenie–tam jest nadzieja i optymizm na przyszłość i logika w działaniu gdzie władza lokalna jest powiązana z województwem i władzą centralną,rządem

  1. HAHAHHAHAHAHAHA TY PAJACU SERIO TAK? WLADZA CENTRALNA POWIĄZANA Z LOKALNA ? HAHAHA TY MOZE COFNIJ SIE TĘPY WAWRZONIE DO PRL…. TAM BESZIESZ MIAL KWINTESENCJE JEDNEJ SŁUSZNEJ PARTII OPARTEJ JAK TO PISZESZ NA „LOGICE” – OCZYWIŚCIE BO LOGICZNE ZE JAK TYLKO JEDNĄ SLUSZNA PARTIE MAMY TO JEDYNYM SLUSZNYM ROZWIAZANIEM JEST ZONA W RADACH NADZORCZYCH I WSADZANIE KOGO SIĘ DA ZE SWOJEGO OTOCZENIA NA INTRATNE POSADY W SPOLKACH MIASTA….. JEZELI O TAKĄ LOGIKĘ CI CHODZILO TO TAK MASZ RACJE …. LOGIKA JEST TYLKO JEDNA SLUSZNA

   1. Rzeczywiście nie uświadomiłem sobie możliwości interpretacji słowa „powiązania”.w komunie z góry były narzucone idee,plany i wielkość produkcji,teraz powiązania ,to raczej postawa pomocnicza,doradcza,pomoc prawna jednostek nadrzędnych.Co tu dużo tłumaczyć -spójrz na świeży problem pozyskiwanie przez rolników pomocy od rządu za zniszczenia spowodowane przez suszę –w wielu gminach tam gdzie rządziła PSL celowo nie dosyłano dokumentów do centrali tylko po to żeby skonfliktować rolników z rządem.

    (mój drogi przyjacielu nie wiem czy zauważyłeś,że ja nie używam wulgarnych epitetów)

 16. Jedyny Kościół Sw Anny w Białej Podlaskiej nie miesza się w politykę proszę się nie poszywać po ten kościół bo nikt w nim nie sugeruje na kogo głosować każdy dokładnie wie co ma zrobić. Kto się zajmuje tak brudną polityka wcale nie powinien chodzić do kościoła bo się nie godzi

 17. Kościół Św Anny nie miesza się w politykę. Kto zajmuję się brudna politykę w ogóle nie powinien chodzić do kościoła bo się nie godzi.

 18. To jest falszywy profil i strona Sw Anny nasza parafia nie posiada strony internetowej oraz profilu na facebooku. Nigdy zaden duchowny z nasze parafi nie sugerowal i nie mjeszal sie w polityke. Osoby uczeszczajace na msze sw do sw Anny moga to potwierdzic ktos sie perfidnie podszyl pod nasza parafie.

 19. Masoneria to ruch typowo żydowski,a Ci są odwiecznymi wrogami Polski i Polaków! To trzeba mówić otwarcie.bo oni sa zbyt przez nas dopieszczani! Kto do tego ruchu należy niech się przyzna,trzeba mieć twarz ,a nie podwójne oblicze!

 20. Kolgejt tylko sie uśmiecha . Chcecie ładnego chłopaka to bierzcie Litwiniuka, Stefaniuk też nie brzydki. Raczej winno się rozliczać za pracę. Mnie to wisi – ja ze wsi.

 21. Proponuję „matko” polko od siedmiu boleści obejrzeć sobie wywiad z byłym księdzem na YT 7 metrów pod ziemią i później sobie ten worek tylko odpowiednio duży przygotuj do wrzucania ich. Prawda jest że kościół to patologia która wyrosła dzięki współudziale takich jak ty dla których księża idą z powołania i są baaardzo biedni cnotliwi etc. etc. HAHAHA i nie zapomnij dać na Caritas oraz opłacić wszystkie skarmanety „co łaska” ale nie mniej niż tysiąc pinset

 22. ale jaja; jakby te Rotary było takie cacy, to dlaczego wybuchła ta cała afera z ujawnieniem ogólnie dostępnych informacji i zdjęć? Portale i prasa lokalna (Biala24, podlasiak, Słowo Podlasia, Dziennik wschodni, radiobiper, itd;) jak na rozkaz rozpisały się o tym; Jak by to było tylko niewinne spotkanie charytatywnej organizacji, nikt by organizował tej akcji (wywiady, śledztwo dziennikarzy).. Nie chcę oceniać Litwiniuka, ale podejrzewam, że wiedział o tym czym jest rotary – i nie poszedł tam, żeby być masonem, tylko znając ich siłę (ukrytą), liczył na poparcie (też materialne? – nie wiem) … Pozdrawiam Bialczan. Nie ma mnie w BP, ale zachęcam – idźcie do wyborów. Sylwia