Kozłowiec nie będzie już zastępca dyrektora szpitala

Kozłowiec nie będzie już zastępca dyrektora szpitala 16

Tłumaczy się to likwidacją trzech stanowisk zastępcy dyrektora szpitala. Jednak jak się okazuje z kierownictwem żegna się tylko jedna osoba. Innym zamieniono jedynie nazwy stanowisk. Joanna Kozłowiec ma przestać być zastępcą dyrektora ds. rozwoju. Zlikwidowano również jej dział. 

W związku ze zmianami wprowadzanymi w instytucjach podległych Marszałkowi Województwa Lubelskiego również w bialskim szpitalu uległ zmianie Regulamin Organizacyjny, który między innymi w obecnej strukturze przewiduje stanowiska dwóch zastępców dyrektora: Zastępcę Dyrektora i Zastępcę Dyrektora ds. Medycznych.  – W dotychczasowej strukturze organizacyjnej było pięciu zastępców dyrektora. Stosując się do zaleceń dokonano likwidacji stanowisk: Zastępcy Dyrektora ds. Finansowo-Księgowych, Zastępcy Dyrektora ds. Pielęgniarstwa oraz Zastępcy Dyrektora ds. Rozwoju Szpitala. W związku z powyższym nastąpiła reorganizacja pracy w pionach podległych. Wszystkim osobom zostały zaproponowane nowe stanowiska pracy. Nikt nie stracił pracy w wyniku reorganizacji – mówi Magdalena Us, rzecznik prasowy szpitala.

Jak się okazuje zastępca dyrektora ds. finansowo-księgowych oraz ds. pielęgniarstwa pozostaje w kierownictwie szpitala, ale pod inną nazwą stanowisk. Odpowiednio główna księgowa i pielęgniarka naczelna. Ich zakres obowiązków oraz wynagrodzenie pozostało na tym samym poziomie.

Joanna Kozłowiec w kierownictwie szpitala pracowała 13 lat. Dotychczas była dyrektorem ds. rozwoju szpitala. Za jej czasów wybudowano nowoczesny oddział obserwacyjno-zakaźny czy trwa budowa bialskiej onkologi. Szpital rozwijał się jako jeden z najlepszych w kraju. Kozłowiec była kandydatką w 2018 roku Koalicji Obywatelskiej do rady miasta Biała Podlaska.

Zastępcą dyrektora Joanna Kozłowiec ma pozostać do końca lipca, do tego czasu trwa wypowiedzenie umowy. Jednak spieszono się już teraz z ukryciem jej stanowiska i usunięto zastępce ze strony internetowej oraz biuletynu informacji publicznej szpitala. Dotarliśmy do informacji, że Joanna Kozłowiec miała być zdegradowana na stanowisko kierownika jednego z działów szpitala, propozycji Adama Chodzińskiego, dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej na tą chwilę nie przyjęła. Sama Kozłowiec nie chciała komentować sprawy.

Zmiany organizacyjne wprowadzono w połowie marca.

To kolejna osoba, która może się pożegnać z bialskim szpitalem. Na przełomie roku ze stanowiskiem ordynatora oddziału neonatologii i samą placówką pożegnał się Riad Haidar, poseł na Sejm RP z ramienia Koalicji Obywatelskiej.

Udostępnij!

Komentarze: 19

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

 1. To on teraz prowadzi jakieś rozgrywki personalne, zamiast całą uwagę skupić na walce z wirusem i zająć się ochroną pacjentów i lekarzy?

 2. Brawo, kolejne czystki. Pandemia jest świetnym czasem na pozbycie się nieswoich. Nie będzie protestów, szumu itp. Kolejny krok do roz… szpitala wykonany. Nie mają wstydu pisuary. Kiedy oni pójdą stąd?!

 3. SUPER JAK NIE CHCE BYĆ KIEROWNIKIEM TO NIECH ZOSTANIE PIELĘGNIARKĄ, NA MIEJSCU PANA ADAMA BYM WYMIENIŁ WSZYSTKICH STARYCH LEKARZY KTÓRZY BIORĄ KOPERTY ALBO BRALI I NA ICH MIEJSCE ZATRUDNIŁ NOWYCH MŁODYCH LEKARZY ZE SPECJALIZACJĄ ZA BARDZO DOBRE PIENIĄDZE TRZEBA ZROBIĆ PORZĄDEK ZE STARĄ SITWĄ ŁAPÓWKARZY BRAWO PANIE CHODZIŃSKI POPIERAM W 100 %

 4. Ja proponuję dyrektorowi zwolnić wszystkich! na pewno ma pan dużo kolegów, podobnych specjalistów do pana.Wtedy możecie sie nazwać nawet załoga G.

 5. Pewnie po drodze w urzędzie miasta lub spółce miejskiej dostanie pracę. O tak Tylko przechodziła wstąpiła i będzie już pracować

 6. Marny to dyrektor szpitala że wyrzuca z pracy ludzi szlachetnych , z wizja rozwoju bialskiego szpitala trzynaście lat pracy pani Joanny była doceniona , a tu raptem do zwolnienia . Myślę .że poseł ziemi podlaskiej pan D.S wpłynie na decyzję swojego kolegi i pozostawi na swoim stanowisku osobę pełną nowych pomysłów i rozwijania bialskiego szpitala.

 7. miejmy nadzieję że ci ludzie którzy pracują z pasją już niedługo będą mogli wrócić na swoje stanowiska – a obecni dysydenci długo nie będą czekali na to by móc odejść w niepamięć

 8. A w spółkach miejskich dla znajomych Michała praca się znalazła i cisza o tym. W szpitalu czas najwyższy przeprowadzić zmiany.

 9. W końcu, ta pani pracowała 13 lat za długo na wysokim stanowisku. Za swoimi ” umiejętnościami ” i wiedzą powinna pracować w agencji towarzyskiej, a w nie być dyrektorem dużego szpitala. To paranoja. Odszedł „mundry ” Kacik, odejdzie Kozłowcowa, trzeba też w końcu pogonić całą starą świtę Oleńskiego.

 10. Cyranka(brawo!) dobrze zorientowana w umiejętnosciach, kompetencjach i „karierze” byłej dyrektor 🙂
  Nowy dyrektor nie docenił „umiejętności” 🙂 stary nie zarekomendował ? 🙂
  a staremu to potęzny „prztyczek” dla jego kreacji.
  No i jak teraz szpital będzie się rozwijał :):)
  Czekamy na dalsze skutki wieloletniego,bezrefleksyjnego zarządzania 🙁