Kradł benzynę z plantacji borówki

Kradł benzynę z plantacji borówki 16

Zarzuty usłyszał 17-letni mieszkaniec gminy Rokitno. Mężczyzna podejrzany jest o kradzież benzyny z terenu plantacji borówki amerykańskiej. Przez kilka miesięcy sprawca skradł około 130 litrów paliwa.

– Policjanci Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Janowie Podlaskim ustalili, że 17-letni mieszkaniec gminy Rokitno podejrzewany jest o kradzież benzyny ze zbiornika agregatu nawadniającego plantację borówki amerykańskiej. Do kradzieży dochodzić miało już od połowy czerwca, a przestępstwo to nie było wcześniej zgłoszone organom ścigania – informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy bialskiej policji. Łupem sprawcy padło łącznie 130 litrów paliwa. Funkcjonariusze potwierdzili posiadane informacje, dotarli również do pokrzywdzonego.

Początkowo właściciel sądził, iż agregat uległ awarii, stąd zwiększone zużycie benzyny. Jednak zmienił zdanie kiedy paliwo zaczęło „ginąć” również ze zbiornika zapasowego. Podejrzany o kradzież 17-latek wcześniej pracował dorywczo na plantacji. Gdy funkcjonariusze weszli na teren posesji zamieszkiwanej przez nastolatka ujawnili tam plastykowe pojemniki, które pokrzywdzony rozpoznał jako swoją własność. Łączna wartość strat powstała w wyniku kradzieży oszacowana została na kwotę ponad 700 złotych.

Młodzieniec zatrzymany został do wyjaśnienia. Wczoraj usłyszał zarzut. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za ten czyn kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *