Kradł ubrania, wpadł jeszcze z narkotykami

Kradł ubrania, wpadł jeszcze z narkotykami 16

Tymczasowy areszt zastosował sąd wobec 29-latka. Mężczyzna podejrzany jest o kradzież ubrań o wartości ponad 850 zł. Ponadto w miejscu jego zamieszkania policjanci znaleźli amfetaminę oraz konopie.

Do zdarzenia doszło na terenie centrum handlowego. – Sprawca początkowo próbował użyć do zapłaty nieaktywnych kart płatniczych. Kiedy transakcje zostały odrzucone zbiegł z miejsca zdarzenia. Wartość skradzionych ubrań oszacowana została na kwotę ponad 850 zł – zaznacza podkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy bialskiej policji.

Funkcjonariusze szybko ustalili personalia mężczyzny. Okazało się, że jest to 29-letni mieszkaniec Łukowa. W minionym tygodniu policjanci weszli na teren zajmowanej przez niego posesji. – W trakcie prowadzonych czynności ujawnili biały proszek. Po przeprowadzeniu wstępnego badania potwierdzili, że jest to amfetamina. Zabezpieczona ilość wystarczyłaby do sporządzenia około 300 porcji dilerskich tego narkotyku – dodaje podkomisarz.

Dodatkowo w trakcie przeszukania funkcjonariusze ujawnili białe tabletki. Środki te również zostały zabezpieczone. Poddane zostaną ekspertyzie, która pozwoli określić szczegółowy ich skład. Bialscy funkcjonariusze zabezpieczyli też roślinę konopi.

Kradł ubrania, wpadł jeszcze z narkotykami 17

29-latek zatrzymany został do wyjaśnienia. W piątek Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej na wniosek Policji i Prokuratury zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Za popełnione czyny grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *