Kradli elektronikę z ciężarówek. Mogą posiedzieć pięć lat

Kradli elektronikę z ciężarówek. Mogą posiedzieć pięć lat 16

Zatrzymano 20-latka podejrzanego o kradzież i usiłowanie kradzieży elektroniki z samochodów ciężarowych. Wartość strat oszacowana została przez pokrzywdzonych na kwotę ponad 230 tys. Proceder trwał od listopada ubiegłego roku. Zarzuty w tej sprawie usłyszał również 26-latek. 

Do zdarzeń dochodziło w okresie od listopada ubiegłego roku do maja na terenie Białej Podlaskiej i powiatu bialskiego. – Sprawca kradł wartościowe części samochodów ciężarowych wymontowując je z zaparkowanych aut. Jego łupem padały m.in. moduły elektroniczne systemu AEBS, czujniki odległości jak też kasety sterujące retardera. Upodobał sobie szczególnie jedną markę tych pojazdów. Łączna wartość strat oszacowana została przez pokrzywdzonych na kwotę ponad 230 tys. zł. Podczas prowadzonych działań policjanci ustalili, że sprawca działał też na terenie woj. łódzkiego – informuje podkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy bialskiej policji.

Sprawą zajęli się policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu bialskiej komendy. Intensywna praca doprowadziła do zatrzymania 20-letniego mieszkańca Białej Podlaskiej. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna prowadził działalność gospodarczą w ramach której sprzedawał później pochodzące z kradzieży mienie.

Kradli elektronikę z ciężarówek. Mogą posiedzieć pięć lat 17

Do sprawy zatrzymany został również 26-letni mieszkaniec gminy Janów Podlaski, który działał z 20-latkiem. Mężczyzna podejrzany jest o usiłowanie kradzieży. Do tego zdarzenia doszło pod koniec grudnia ubiegłego roku na terenie gminy Biała Podlaska. Wówczas sprawcy zostali spłoszeni przez pracownika ochrony nie dokonując kradzieży.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty i przyznali się do winy. Wobec obydwu Prokurator zastosował dozór Policji. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności sprawy. Za popełniony czyn grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij!

Komentarze: 1

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. 5 lat to mało za taką kwotę. Wnioskować trzeba przynajmniej 20 lat no i niech popracuja za stawke 1 zl dziennie.