Kradzież podczas targu staroci

Kradzież podczas targu staroci 16

Młody mężczyzna ukradł z klasera srebrną monetę wartą kilkaset złotych. Oprócz kradzieży ma on na koncie jeszcze jedno przewinienie.

Zdarzenie miało miejsce w połowie marca. Wówczas w Bialskim Centrum Kultury odbywały się targi staroci. –  Nieznany sprawca wykorzystał moment nieuwagi właściciela i skradł z klasera srebrną monetę historyczną z 1930 roku o nominale 5 zł. Wartość skradzionej monety przez kolekcjonerów nazywanej „sztandarem” oszacowana została na kwotę 600 złotych – wyjaśnia podkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy bialskiej komendy.

Policjanci szybko namierzyli złodzieja. Okazało się, że jest nim 20-latek z powiatu lubelskiego. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia. Podejrzewany był on również o uszkodzenie wiaty przystankowej, do którego doszło w ubiegłym tygodniu na ulicy Janowskiej w Białej Podlaskiej.

– Mężczyzna usłyszał już zarzuty i przyznał się do winy. W rozmowie z zatrzymującymi go funkcjonariuszami przyznał, że moneta spodobała mu się, więc schował ją do kieszeni. Nie wiedział nawet jaką ma wartość.  Natomiast uszkodzenie wiaty tłumaczył zdenerwowaniem – dodaje rzecznik.

20-latkowi za popełnione czyny grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Kradzież podczas targu staroci 17
sdr

Udostępnij!

Komentarze: 2

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *